Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e lakott területen...

Lehet-e lakott területen belül táboroztatni?

Figyelt kérdés

Tisztelt Jogi Fórum!


Tanácsot és segítséget szeretnék kérni a következő ügyben. Egy kis faluban élek a családommal. A falu központjában egy sűrűn lakott területen belül. Szemben velünk épült egy közösségi ház,ami tavaly még csak gyermekmegőrzőként működött nyáron nappali szolgáltatást nyújtva. Egész évben péntekenként disco van,de ez még nem zavart minket,mert 22 órakor mindig vége volt,és csak péntekről volt szó. A héten hétfőn derült égből villámcsapásként ért minket,hogy mostantól táboroztatást szerveztek ide. Heti turnusban hétfőtől péntekig érkeznek gyerekek. Állítólag 3 hétről van szó,de ezt igazából senki nem erősítette meg. A férjemmel ingázunk,70 km.-re van a munkahelyünk. Én egészségügyben dolgozom 12 órában,éjszakázom is. Amikor nappalra megyek,hajnal negyed 4-kor kelek. A férjem minden nap ekkor kel. Hétvégén is dolgozunk,ő az állattenyésztésben. Van egy 5 éves és egy 15 éves gyerekünk. Az 5 éves nem tud zajban aludni,a 15 évesnek meg jövőhéten kezdődik a nyári gyakorlat. Szüksége van az éjszakai pihenésre! Ahogyan nekünk is. A táborozók 23 órakor még hangosan bömböltetik a zenét,illetve játszanak. És reggel 6-kor,de legkésőbb 7-kor már megint szól a zene. Aláírom,nem azért mennek a gyerekek táborba,hogy 20 órakor már aludjanak. Én is voltam gyerek,én is táboroztam,még nem felejtettem el,de a mi táborhelyünk üdülő- és nem lakóövezetben volt.

Kérdésem; ez már csendháborításnak minősül-e. Ha igen,mit lehet tenni? A falu jegyzőjéhez nem igazán fordulhatok,mert ő engedélyezte a táboroztatást. Mondjuk az itt lakókat meg sem kérdezték,nem is tudtunk róla,hogy ilyet terveznek.


2015. jún. 18. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Határeset, hogy mennyire indokolatlan a zajkeltés, de mivel szórakozóhelyeket is bírságoltak már meg zaj miatt, így valószínűleg ez is csendháborítás. Jegyző, ha akarna se tudna ez ügyben lépni, mire lezajlana az eljárás már vége is a tábornak.

Szabálysértés miatt kihívhatod a rendőröket, de előbb velük próbáld megbeszélni, hogy legyenek tekintettel a környéken lakókra.

2015. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Velük már próbáltunk beszélni. Kétszer is.Az első estén,azaz hétfőn,és tegnap. Először a nevelő meglepetten kérdezte,ennyire áthallatszik? Tegnap megkértem,hogy jöjjön át,miután a kisfiam felébredt a zaj miatt,és alig tudtam visszaaltatni. Jöjjön át,a gyerekek meg énekeljék az Érik a szőlő-t,mint ahogyan tették este 11-kor,és hallgassa meg,épp olyan,mintha a fülünkbe énekelnék. Persze,nem jött át,de elküldte a táborozókat zuhanyozni,és aludni. Ha nem megyek át,mikor fejezik be?!....Szóval érdemben nem tárgyalóképesek.:-(
2015. jún. 18. 10:56
 3/7 anonim válasza:

Tegyél a táborba 5 kg tnt-t! :D

Vagy tegyél az ablakra hangszigetelő függönyt, de szerintem az elsőmötletjobb megoldás :D

2015. jún. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:D :D
2015. jún. 22. 07:07
 5/7 mi a fene ***** válasza:
Birtok háborítást, hanggal, zajjal füsttel ! el lehet követni. Jegyző illetékes eljárni, de a táborozókban lehetne annyi jó érzés, hogy megpróbálnak alkalmazkodni, mert az emberek nyugalmát zavarni még üdülőövezetben se lenne szabad !
2015. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszadó!


Köszönöm a válaszod. A jegyzőhöz sajnos nem fordulhatunk,ő engedélyezte. Elvileg letelt a 3 hét. Kíváncsi vagyok,hogy tényleg ennyi volt,vagy holnap esetleg jön a negyedik turnus:-(

2015. júl. 5. 20:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Jött a negyedik turnus:-((((
2015. júl. 15. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!