Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha pénzért jósolnék, álmokat...

Ha pénzért jósolnék, álmokat fejtenék, varázsolnék, horoszkópokat elemeznék stb. , ahhoz mi kell hogy legálisan csinálhassam?

Figyelt kérdés
2015. máj. 17. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy könyvelő.

De ha ügyes vagy, cisnálhatod KATA szerint is, ott nem kell szarakodni könyvelővel, csak a számlákat kell megőrizni azt kész.

2015. máj. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ki az a Kata?

:D

2015. máj. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Google a barátod, írd be, első találat.
2015. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 ConnectCare ***** válasza:

Nekem elsőre az ugrott be, hogy vastag arcbőr.


Egyébként, bár ezen erősen megoszlanak a vélemények, de szerintem nem tudod igazából legálisan csinálni, mert a tevékenységed anyagi haszonszerzési célzattal más tévedésbe ejtése illetve abban tartása, ami pedig a csalás büntetőjogi tényállását meríti ki.

2015. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz képességek kellenének, nem sokan költik ilyesmire a pénzüket, és hamar rájönnek, ha átvágod őket, akkor pedig gyorsan elillan az a kicsi ügyfélkör is, ami esetleg összejött.
2015. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jósok mindíg is voltak.Nem értek egyet azzal, hogy csalás jogköre, mivel mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.Végülis kap érte valamit...Ha neki ez kell.
2015. máj. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg érdekes: "csalás"..De azért az adó jól jön utána az államnak, ugye?!
2015. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy ne lenne legális, TV-ben élőben is csinálják.

Elsőnek köszönöm!

2015. máj. 17. 18:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Bár valóban nem értem miért nem indul csalás miatt eljárás, de a valódi kérdés, hogy egy jós hogyan tud a tükörbe nézni.


Arra ügyelj, hogy orvosi tanácsot ne adj, mert az viszont már lehet kuruzslás is.

2015. máj. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én sem értem hogy miért nem számít csalásnak, de nem számít. Igazából én is orvosnak készülök, úgyhogy rossz orvosi tanácsokat nem adnék.


De elsőn kívül senki nem a kérdésre válaszolt...

2015. máj. 18. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!