Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntethető a holokauszttagadás...

Büntethető a holokauszttagadás. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
Az elfogadott javaslat szerint a Btk. új, 269/C paragrafusa alapján "aki nagy nyilvánosság előtt a holokauszt áldozatának méltóságát azáltal sérti, hogy a holokauszt tényét tagadja, kétségbe vonja vagy jelentéktelen színben tünteti fel, bűntettet követ el és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő".
2010. febr. 23. 21:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
73%
ez nem az én stílusom, de annyira felháborító, hogy mostmár én mondom: a zsidó kva anyjukat! mindnek, amelyiknek ez megfordult a fejében...lassan már letapogatják a gondolataimat, hogy még ott se sértsem meg szegény zsidókat meg cigányokat, de az, hogy engem sért,hogy a kisöcsémet lerángatják a bicikliről a cigányok,engem meg csak úgy poénból leköpdösnek az iskolakapun keresztül, nem érdekli a kutyát se...mert magyar vagyok...az nem számít, én senki vagyok, kuss a nevem
2010. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
ezt honnan veszed? mióta büntetik????????????????????????
2010. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Még nem büntetik. Csak elfogadták a törvényt. A jogerőre emelkedésre még várni kell. Tessék innen:

[link]

2010. febr. 23. 21:52
 14/32 A kérdező kommentje:

Vagy ha így jobb bemásolom a cikk elejét:


Sokadik nekifutásra a parlament utolsó ülésén megszavazták a holokauszttagadás büntethetőségét. Mesterházy Attila javaslatát az MSZP és az SZDSZ támogatta.


Utolsó ülésnapján büntethetővé tette a holokauszttagadást a parlament. A név szerinti szavazáson az MTI számításai szerint 197 igen, 1 nem, 144 tartozkodással elfogadták Mesterházy Attila, az MSZP miniszterelnök-jelöltjének Btk-módosítási javaslatát. Az arányokból is látható, hogy a törvényt az MSZP és az SZDSZ képviselői támogatták elsősorban.

Sokadik nekifutásra


Az elfogadott javaslat szerint a Btk. új, 269/C paragrafusa alapján "aki nagy nyilvánosság előtt a holokauszt áldozatának méltóságát azáltal sérti, hogy a holokauszt tényét tagadja, kétségbe vonja vagy jelentéktelen színben tünteti fel, bűntettet követ el és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő".

2010. febr. 23. 21:54
 15/32 anonim ***** válasza:
86%

Barátom nem hiszi el, hogy járt ember a Holdon.

Van, aki nem hisz az evolúcióban.

Kisfiam hisz a Mikulásban.


Akkor most mindenki le lesz csukva?

2010. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Nos azért ha jobban megnézzük itt a NEMZETKÖZI VÖRÖSKERESZT hivatalos adat:


"Az összes náci koncentrációs táborban (Auschwitz, Bergen-Belsen, Buchenwald, Dachau, Majdanek, stb) megölt emberek (tehát nem csak a zsidók) száma összesen 271,301 volt."


Ehhez képest nem értem miért lep az meg bárkit ha valaki kétségbevonja a hatmilliós számot, vagy azt hogy iparszerű gázkamrában történő megsemmisítés folyt.

2010. febr. 23. 22:06
 17/32 anonim ***** válasza:
82%
amugy azt vágjátok hogy elmentek megnézni az állítólagos "gázkamrába" megnézni a falakban a cyklon-b koncentrációját, és kevesebb volt mint a mosodában, ugyanis fertőtlenítésre használták. de legyen az amit ők mondanak mert ha nem hiszed el büntetik... megyünk vissza az átkosba
2010. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
46%
Lesz.rom
2010. febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Sólyom László még nem írta alá, így nincs hatályban, és igen kétséges, hogy egy ilyet aláírna!
2010. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
38%
Lacika aláírja!! zsidók pénzelik..
2010. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!