Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon mi indokolja a...

Magyarországon mi indokolja a jelenleg hatályos törvényeket arra vonatkozóan, hogy?

Figyelt kérdés

Tehát, ha valaki betör hozzám, akkor max. annyit tehetek, hogy kihívom a Rendőrséget.

Tudom, a törvény megengedi azt is, hogy feltartóztassam.

Csak épp arról már nem esik szó, hogy mi van akkor, ha ő ellenáll.

Mert vagy összever.

Vagy én verem meg őt a dulakodás során és akkor mehetek a levesbe.

Magyarul, egy "kitörölhetem a seggem" c. jogszabállyal találja magát szemben az ember.

Az elkövető meg jót röhög, mivel tudja, hogy a jogszabály neki kedvez.

Főleg, ha erről az ügyvédje fel is világosítja.

Az USA-ban ezzel szemben nem csinálnak ügyet, nem kell a bíróságra járkálnia annak, akinek betörtek a portájára, mivel a kutya nem mondta az elkövetőnek, hogy jöjjön be és törjön be.

Nálunk miért nem a "magára vessen" elvet követik?



2015. máj. 2. 13:38
 1/9 ConnectCare ***** válasza:

Megtehetsz bármit, ami a támadás elhárításához kell. Ezért utólag nem vonhatnak felelősségre.


Viszont nem lehetsz rögtön ítélő bíróság, ha megtetted a szükséges lépéseket és elmúlt a veszély, az elkövető ártalmatlan és menekülni nem akar vagy arra már képtelen, tovább nem tehetsz vele semmit. Bíróság elé kell állítani, ahol független bíróság majd ítéletet hoz felette és büntetést kap.


Fura egy világ is lenne, ha leszednék valaki fájáról egy szem szilvát, ő meg belém állíthatna ezért egy baltát, mert "magamra vessek".

2015. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Megtehetsz bármit, ami a támadás elhárításához kell. Ezért utólag nem vonhatnak felelősségre. "


Kíváncsi vagyok én arra, hogy mi történik akkor, ha én mondjuk egy boxoló vagyok és a támadás elől elhajolok majd ezt követően arcon ütöm(tudom, szerinted nekem addig kellene elhajolnom, még ő ki nem fárad vagy végül meg nem üt), majd ennek következtében eltörik az orra, ami már súlyos testi sértés.

Nyilván a bíróságon ő tagadni fogja, hogy meg akart ütni(tudom, szerinted be fogja vallani), így én viszem el a balhét.


A fantáziálásodra meg inkább nem is reagálok, akkora baromság(igen-igen, az USA erről híres, hogy egy szem szilva miatt lekaszabolják egymást az emberek)

2015. máj. 2. 15:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, nyugi, jogos védelmi helyzet áll fenn, nyugodtan megütheted. De ha utána kiterül már nem rugdoshatod halálra, vagy püfölheted tovább kiabálva, hogy "Na látod faszikám, így kell ezt!!!"... Magyarán a "szükséges mértéket át nem lépve". De vannak speciális esetek; éjszaka, fegyver van nála, felfegyverkezett, stb, ilyenkor automatikusan azt kell vélelmezni, hogy az életedre tör, és akár meg is ölheted, de nyilván nem arra gondolok, hogy a földön fekvő védekezésre képtelen betörőt lefejezed spirituálisan...
2015. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olvasd már el a Btk. jogos védelemre vonatkozó kitételeit, azután tegyél fel kérdést!
2015. máj. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó, tehát te garantálod nekem, hogy ha belefutok a fentibe akkor nem lesz belőle baj?
2015. máj. 15. 07:15
 6/9 ConnectCare ***** válasza:

Garantálni sajnos az igazságszolgáltatáson belül - mivel nem kiszámítható fizikai vagy matematikai műveleteken alapul, hanem hibázni képes emberek ténykedésén - semmit nem lehet.


De azt tudjuk, hogy ha minden úgy megy, ahogy kell, a törvény nem tiltja, hogy valaki megvédje magát egy támadással szemben.


Utána pedig annak érdekében, hogy ez a szabály érvényesüljön is, lenne egy nyomozás, bűnügyi technikussal, orvosszakértővel, mindennel, ami kell majd a rendőrség megállapításai alapján döntene az ügyész, hogy egyáltalán vádat emel-e, majd foglalkozna vele az elsőfokú bíróság, ott a kedves kérdező ügyvédje védhetné a kedves kérdezőt, lehetne kirendelni még szakértőket, akár hazugságvizsgálatot is lehetne kérni és csak aztán születne egy döntés. Ha ennyi ember ennyi munkája után sem azt az eredményt hozná, ami a kedves kérdezőnek megfelelő, lehetne menni másodfokú bírósághoz, ott megint foglalkoznának vele és egyes esetekben akár a Kúriáig is el lehetne jutni, ahol azért már nem kispályás szakemberek dolgoznak. Aki idáig sem ússza meg valahogy ártatlanul, az már jó eséllyel azért sáros egy kicsit.


Tehát körülbelül a törvény, a nyomozás tudományos háttere, az, hogy profi bíróink vannak és a jogorvoslati lehetőségek foghatóak fel valamiféle garanciaként.

2015. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jó, tehát maradjunk annyiban, hogy a seggem még mindig kitörölhetem ezzel a törvénnyel.

100%-ig biztos vagyok benne, hogy se poligráf, se szakértői vizsgálat nem lenne, én viszont fizethetnék...

2015. máj. 15. 20:32
 8/9 ConnectCare ***** válasza:

Ha valaki ártatlanságának bizonyításához valamilyen cselekményt el kell végezni, akkor azt el is szokták végezni. A bírónak mindegy, hogy elrendeli-e vagy nem, nem ő fizeti, de ha ő megállapítja a bűnösséget, a másodfok meg kideríti, hogy a vádlott ártatlan, akkor az presztízsveszteség a bírónak. Ezért biztos, hogy ha ezen múlik a megfelelő döntés, lesz vizsgálat.


Egyébként is, valaki bűnösségét csak akkor lehet megállapítani, ha teljesen bizonyított a bűnösség, egyébként a vádlott ártatlan. Ez az ún. "in dubio pro reo" elve, amit már minden másodéves joghallgatónak is tudnia kell hajnali kettőkor felköltve is, így szinte kizárt, hogy egy bíróságon ne érvényesüljön.

2015. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ne röhögtess, múltkor a nagyapád(Magyar György) nyilatkozott a médiában, hogy a magyar igazságszolgáltatás rendkívül hanyag, felületes illetve bűnbak kereső.

Nem emlékszem már kiről volt szó, jah de, Balla Irma fiáról volt szó, hogy azt is úgy tartották éveken keresztül fogva, hogy egy szaros DNS tesztet nem csináltak, holott jelentkezett a valódi gyilkos.

2015. máj. 16. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!