Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt meg lehet oldani valamilye...

Ezt meg lehet oldani valamilyen úton módon?

Figyelt kérdés

h nem akarok világba adózni csak tb-ét meg nyugdíjba?

őszintén megmondom h tele van a tököm azzal h majdnem a fizu fele adóba megy, szal nem adnák pénzt a segélyekbe, cserébe én se kérek munkanélkülit, meg családit meg "ingyentankönyvet" ami mondjuk nem is járna stb...


2010. febr. 21. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:

NEM! A törvények mindenkire egyaránt vonatkoznak/vonatkoznának. A bérből és fizetésből élőknek levonják a kötelezően fizetendő adót, járulékokat, mert csak az ő juttatásaikat lehet ellenőrizni. Legyél vállalkozó! A vállalkozó lop, csal, hazudik.(természetesen vannak becsületes vállalkozók is, de azok megdöglenek a kötelező terhek alatt. Mit gondolsz, miért találták ki az adót, nyugdíj-, és eb.járulékokat? Azért, hogy a költségvetésnek legyen bevétele. A baj csak az, hogy ez nem vonatkozik mindenkire egyformán. Ha egy állami alkalmazott lop, akkor egy életre elvágja magát, ha egy vállalkozó teszi uezt, akkor no problem.

Engem az frusztrál, hogy a gazdasági megszorítások miatt (szerintem alk.ellenesen) maximálták a táppént napi összegét. Azért alk.ellenes, mert én az összes jövedelmem után megfizetem az eb.járulékot, ami a táppénzem alapja lenne, de ezt az összeget korlátozza a kormány.

Szóval: addig, amíg legálisan vagy foglalkoztatott, addig köteles vagy az összes, törvényben meghatározott járulékot, adót megfizetni. Számomra csak az a furcsa, hogy ebben a kötelezettségben nem vagyunk egyformán elbírálva. Lásd: APEH honlap-> adótartozások nyilvános listája. Érdekes, hogy ezek az emberek miért nincsenek börtönben????????????

2010. febr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de miért vagyok én kköteles cig****ányokat eltartani?
2010. febr. 21. 09:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos köteles vagy, mert rád kötelező minden jogszabály, a probléma ott kezdődik, hogy NEM vonatkozik ez mindenkire egyformán, és ez sajnos a politika hibája. A ci*ányoknak vannak jogaik, hangoztatják is, és nekünk?
2010. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!