Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Vaterás aukción átvertek,...

Ha Vaterás aukción átvertek, mit tudok tenni, hova tudok fordulni?

Figyelt kérdés
Egy hibátlannak meghirdetett telefont vásároltam Vaterán, ehhez képest rosszak az iránygombjai. Magyarán használhatatlan. Felkerestem az eladót, nem vállalja a felelősséget.
2010. febr. 20. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Vatera szabályzatát, amelyet ugye elfogadtál a regisztrációval...
2010. febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, én hova tudok fordulni? Ez nem volt válasz a kérdésemre.
2010. febr. 20. 21:02
 3/11 anonim ***** válasza:

hát ez vesztett ügy a számodra.

én is jártam már rosszabbul.Nem küldte el a terméket és a pénzt meg kifizettem.

egy negatívot kapott és amiért nem volt nagy összeg nem foglalkozott vele senki így buktam a pénzt.

2010. febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Polgári peres eljárás? Vagy az meg költséges?
2010. febr. 20. 21:12
 5/11 anonim ***** válasza:
A Gyakori kérdések.hu politikai kérdések oldalára.HEHEHE
2010. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Küldhetsz neki egy bírósági meghagyást, hogy fizesse vissza a készülék árát, sokszor ez hatásos, és nem kerül semmibe!
2010. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy küldhetsz neki egy NEM bírósági meghagyást, két kopasz kézbesítővel. De ez is drága.
2010. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ilyen bírósági meghagyást hogyan lehet igényelni és hol? Milyen procedúrán keresztül?
2010. febr. 20. 23:21
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a törvények, jog kategória valamilyen érthetetlen okból a politikán belül van, azért van közte.
2010. febr. 20. 23:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Fizetési meghagyás útján a követelésedet a bírósági peres eljárásnál gyorsabban, olcsóbban érvényesítheted.


A fizetési meghagyás eljárás olyan nemperes eljárás amelyben a bíróság az egyoldalú kérelmedre az adósodat – a bizonyítási eljárás mellőzésével a kérelmedben foglalt követelés teljesítésére vagy azzal szembeni ellentmondásra hívja fel. Természetesen a fizetési meghagyás eljárást kezdeményező kérelmedhez csatolnod kell a követelésed bizonyítékait (szerződés, számla, szállítólevél, stb.)


Fizetési meghagyás azon bírósági útra tartozó, lejárt követeléseid érvényesítésének eszköze, amelyek pénz megfizetésére vagy ingó dolog kiadására irányulnak.


A fizetési meghagyás szabályai

Kizárólag fizetési meghagyás útján érvényesíthető a pénz megfizetésére irányuló olyan követelésed, amelynek az összege a 200.000 forintot nem haladja meg. A bíróság azonban csak akkor tudja kibocsátani kérelmedre a fizetési meghagyást, ha az adósod lakóhelye, tartózkodási helye, székhelye ismert.


A fizetési meghagyás eljárás illetékköteles, melynek mértéke a követelt összeg 3%-a, de legalább 3.000 forint, legfeljebb 450.000 forint, melyet az eljárás megindításakor köteles vagy illeték formájában leróni.


A fizetési meghagyás a bíróság által az adósod részére továbbításra kerül, aki ez ellen ellentmondással élhet (például: a fizetési meghagyásban foglaltaknak nem kíván eleget tenni, az abban megjelölt tartozását nem ismeri el, stb.) Ennek sajnos az a jogkövetkezménye, hogy megakadályozza a fizetési meghagyás jogerőre emelkedését – amelynek hatálya a bíróság ítéletével azonos – és a fizetési meghagyásos eljárást polgári perré alakítja át.


Amennyiben a fizetési meghagyás eljárás polgári peres eljárássá alakul a bíróság felhív arra, hogy az illetéket 8 napon belül a peres eljárás illetékére egészítsed ki, ennek elmulasztása esetén a pert megszünteti. A polgári peres eljárás illetéke a követelt összeg (illetékalap) 6 %-a, de legalább 7.000 forint, legfeljebb 900.000 forint.

2010. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!