Belterületi telek osztatlan közös tulajdonban, változási vázrajzzal /II-re osztva. külön lakóépületet szeretnénk, a mi telekfelünket külterületi aszfalt út határolja (kihajtás nem engedélyezett), szolgalmi joggal a külön hrsz (/2) megoldható?
970 nm-es telek van ketté osztva használati vázrajzzal (/II), azaz a telek felem 470 nm.
A másik telek félen (/I) van már egy 122 nm-es lakóépület.
Az építészügyön mondták, hogy egytömeget alkotva építhetnénk hozzá... (ami kevésbé szerencsés, mert egy régi parasztházról van szó)
Külön hrsz (/2) esetén építhetnék külön, de sajnos az én telekfelemen a kihajtás nem engedélyezett.
Amire eddig gondoltam, hogy szolgalmi joggal igényelhetnénk-e külön helyrajzi számot? Vagy bármi más ötlet sokat segítene.
Üdv!
Telekalakítással kapcsolatban mindig a adott település, önkormányzat jegyzője ad szakhatósági engedélyt (HÉSZ szerint). Vagyis hozzájárulást. Ha az önkormányzatnál az építési/műszaki osztály azt mondták, hogy nem osztható ketté és csak hozzá építéssel építhetsz, akkor felesleges itt bárkit is megkérdezned mit javasol. Telekalakításoknál, új épületek építésénél a helyi építési szabályzat a biblia. Ami arra az övezetre van feltétel azt kell betartani. Itt nincs kiskapu, mert minden engedélyt Ők adnak ki. Láttad az erre vonatkozó övezeti leírást mi a legkisebb kialakítható telek méret?
Üdv
Halász Zsolt
Földmérő
Köszönöm szépen a válaszokat!
A körzetben nem lenne akadály a 470 nm-es telek (több ilyen is van az utcában), jelenleg a közútkezelő nem engedélyezi a telkek ezen oldalán közútra való kihajtást... (a többieknek ez szerzett jog)
Tüzetesen átnézve a szabályozási tervet engedélyezett egy helyrajzi számo két lakásos épület építése egy tömegben: " Az övezetben a fő épülettömeget az utcára merőleges hosszanti irányultsággal kell elhe-
lyezni. Megengedett legnagyobb épületszélesség 6,6 m beforduló épületszárny kialakí-
tása, a telek homlokvonalától legalább 5,0 méterrel hátrahúzva, legfeljebb 2,4 m kiug-
rással, a hosszanti irányú fő tömegnek alárendelt módon azzal egy tömegben lehetséges."
A másik telekfélen egy régi építésű 5,5m széles parasztház áll, a szélessége még csak-csak elmenne, de szerintetek magasságban eltudok térni ezek alapján (tetőtér miatt).
Na most hogy van ennél kisebb telek, az csak annyit jelent hogy azt az OTÉK módosítás előtt osztották ki...
Tetőtér lehet, azzal nem lesz gond... Mennyi az engedélyezett épületmagasság??? 4,5m???
Köszönöm a gyors választ!
A megengedett legnagyobb építmény magasság 4,2 m.
Az "egy tömeg" pontos fogalma nem világos számomra, a leendő új épületnek az alakjának (magasság és szélesség) mennyire kell egyeznie a már a telken álló házzal?
A környéken ezen telkeket xxx/2 hrsz. számon szerepelnek ezen telkek, mivel így nem kellett hozzáépülniük a már a telken lévő másik házhoz. (Jelenleg a közútkezelő nem engedi a kihajtást ezen oldalon), de akkor ezek szerint most már ez ezen telekmérettel nem lehetséges...
Köszi szépen,, ezt már megtaláltam.
Amivel meg vagyok lőve az az "egy tömeg" pontos érértelmezése (sajnos ebben sem szerepel)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!