Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felelősségre fognak vonni...

Felelősségre fognak vonni szerzői jogségrtés miatt. Ez jelentheti a karrierem végét?

Figyelt kérdés
Banknál dolgozok, amúgy magyar viszonylatban jó fizetésért. Feketén zenéltem egy helyen, lebuktam, lefoglaltak mindenemet.

2015. márc. 6. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Mivel biztos tiszta erkölcsi bizonyítvány volt a feltétel a munkakörödre, sajnos, valószínűleg igen.


(ha jó fizetésed volt, minek kockáztattad ezt? az artisjus vezényletével nagyon sok ilyen razzia van)

2015. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Egy ismerősösöm csupán egy noname illegális rádió üzemeltetése miatt repült a munkahelyéről, fennakadt a C típusún.
2015. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
65%

A két előttem szólo nem tudom miről beszél, sokat nem értenek hozzá az biztos.


Azért mert lefoglaltak valamit még nem vagy bűnöző. Ha oda kerül az ügy, akkor lesz nyomozás, tanukihallgatások, ügyészségi szakasz és még onnan sem biztos hogy továbbmegy a dolog a bíróságra. Ráadásul ott még el kell, hogy ítéljenek, mindenestre qvára meglepne ha ezért kapnál valamit.

Várható büntetési tétel maximum próbaidőre bocsátás (1-2 év) + pénzbüntetés és a perköltség megfizetése. Ez nem jelent még "priuszt", tehát ugyanúgy kapsz majd erkölcsi bizonyítványt.

Egyébként valószínűbbnek tartok egy sima pénzbüntetést és a fentiek elmaradását.

Mindenesetre az alap, hogy legyen olyan ügyvéded, aki szakértő a témában és meg tudod vele beszélni mi legyen a stratégia és hogy mit mondj a "meghallhatásodon".


PL nem is olyan köztudott, de ha beidéznek tanúnak egy vallomásra és várhatóan eleve Te leszel a vádlott ill gyanúsított, hivatalból saját érdeked védelmében hazudhatsz stb stb :)


Szóval no para, ellenem 330 rendbeli csalás és üzletszerű kereskedés volt a vád. Majd össz vissza 50 "rendben" találták bizonyíthatónak a szerzői és szomszédos jogok megsértését, az üzletszerűséget pedig nem tudták bizonyítani. 1 év próbaidővel és 414eFt perköltséggel megúsztam 3 év pereskedés után.

2015. márc. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

"PL nem is olyan köztudott, de ha beidéznek tanúnak egy vallomásra és várhatóan eleve Te leszel a vádlott ill gyanúsított, hivatalból saját érdeked védelmében hazudhatsz stb stb :)"


De ez egy elég köztudott bűncselekmény. Tanúként hamis tanúzásnak hívják, ha vádlott vagy és bizonyítják hogy hazudsz, akkor pedig a kiszabhatónak nem az alsó határát kapod, hanem a felsőt. Szóval nagyon okos taktika, pár évet biztos ér.

2015. márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Feketén zenéltél?

Mármint számla nélkül nyújtottál szolgáltatást, vagy illegálisan szerezted be a zenéket?

Melyik volt a probléma?

2015. márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
A mai világban egy bírósági eljárás hosszú, régen nyugdíjas korú leszel, mire ítélet születik.
2015. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

4-es olvasd el mit írtam és ertelmezd.


Saját magadra nem vagy köteles terhelő vallomást tenni és külön van magyarázat hogy ha jónak látod még hazudhatsz is. A rendőrség rajta kívül mást nem nagyon tud meghallgatni. Ezen kívül még lesz szakértő de azt fogadhatsz te is

Tehát szakmai tanácsom most is ugyanaz mint volt.


Szerintem ne szólj bele ha nem értesz hozzá. :)

2015. márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, felelősségre vontak téged szerzői jogsértés miatt? A banknál dolgozol még?
2020. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!