Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jodsi nélkül, lopott rendszámm...

Jodsi nélkül, lopott rendszámmal! Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Loptam egy rendszámot és felraktam a kocsimra! Elkaptak, és jogsim sincs! Tegnap kaptam 130000 ft büntetést és 8 hónap eltiltást a szabálysértés miatt! Az egyedi azonosító ellopásáért és felrakásáért mit kaphatok még? Letöltendőt azt mondta a nyomozó hogy biztos nem, max egy felfüggesztett! Mennyi pénzbeli bírságra számítsak a felfüggesztett mellé? Tárgyalás nem lesz, és első ügyem! Köszönöm a vâlaszokat!
2015. febr. 19. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
4-5 évre kb.
2015. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pénzbírságot és eltiltás emiatt kaptad? Ha igen, akkor nem büntethetnek már meg többször.
2015. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen emiatt kaptam, de a szabálysértési része miatt! De a bűnügyi része még nincs lezárva, tegnap került az ügy a bírósâg elé, de tárgyalás nem lesz mert papíron rendezi a bíró én meg már csak a határozatot kapom meg! Elvileg felfüggesztett lesz, csak azt nem tudom hogy azzal eggyütt még kaphatok e pénzbeli büntit is!?
2015. febr. 19. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha "papíron rendezi le" - azaz tárgyalás mellőzésével, akkor biztos, hogy maximum felfüggesztett lehet (ha büntetlen vagy, akkor pár hónap 1-3 évre felfüggesztve), mett végrehajtandó nem szabható ki tárgyalás nélkül. Pénzbüntetés kiszabható, de nem kötelező (mert nem haszonszerzésből elkövetett cselekményről van szó). Egyébként ha bármi van a végzésben, ami nem tetszik, akkor tárgyalás tartását kérheted, és akkor olyan mintha nem is lett volna végzés, kezdik előlről tárgyaláson.


Egyébként a jogsi nélküli vezetésért 130 ezer és a 8 hónapos eltiltás kicsit soknak tűnik (persze nem ismerem az előéleted), de főleg, ha két éven belül nem voltál elmarasztalva szabálysértésért, érdems lenne megfontolni, hogy kifogással élj.

2015. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!