Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Klikkelgetős weboldalon a...

Klikkelgetős weboldalon a hackereket büntetnék szerintetek?

Figyelt kérdés

Egy haverommal vitába keveredtem, és nem tudom hogy büntetendő-e. Vannak a PTC azaz Paid To Click weboldalak, ahol a reklámokra való klikkelésért pénzt kapsz. De hogyha tegyük fel egy szuper hacker kifejlesztene egy programot ami "magától" klikkelget azokra a reklámokra, és az ellenörző kódot is feltöri, az akkor szerintetek büntethető vagy nem?

Mert elvégre csalással jut pénzhet, hiszen nem nézi a reklámokat, csak a program csinálná a kattintást (ezzel kárt okoz az oldal üzemeltetőjének).. Másrészről meg a weboldal üzelmetetője a felelős az ilyen támadások kivédéséért (ellenörző kód). Na akkor hogy is van ez? Büntethető?


2010. febr. 9. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
2010. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A cikk kicsit homályos..

Én két dolgot nem értek..

egy hogy a felhashnálási feltételekben azt írják hogy a felhasználási feltételek megszegése az oldalról való kizárással járhat, nem említenek semmi jogi következményt..

Másodszor pedig vannak olyan oldalak amik nem is fizetnek.. Érdekes őket nem vonják felelősségre.

Vagy csak a nagy halak érdeklik őket?

Valaki elmagyarázná ezt nekem?

2010. febr. 9. 19:27
 3/3 anonim ***** válasza:

már mért lenne büntetendő?

oldják meg a weboldalak a védelmüket úgy, hogy az ilyen és ehhez hasonló ügyes és szemfüles szakmailag kimagasló tudású fiatalok, pénzszerzési lehetőségét blokkolják,

Költsenek egy kicsit többet az oldalaik védelmére.

...ja, hogy akkor kisebb lenne a profit???

valamit, valamiért!

2010. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!