Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az, amihez joga van a...

Mi az, amihez joga van a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Több mint 1 éve munkaszerződés nélkül (de bejelentve) dolgoztat, a fizetést részletekben adja, van, hogy nem is a megbeszélt határidőig, a munkaidő végének leteltekor jelenti be, hogy túlórázni kell, nem is keveset, és természetesen ingyen. Normális dolog ez?
2010. febr. 9. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Ez a te balf.szságodat mutatja, már bocs.

Így jár, akinek nincsen munkaszerződése.

Nem tudlak sajnálni, úgy kell neked.

Állj sarkadra, mert másképpen átvernek.

Normális-e? Az nem normális, hogy szerződés nélkül húzod az igát, így ki vagy szolgáltatva.

2010. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek után, honnan lehetsz biztos abban, hogy egyáltalán be vagy jelentve? Ha nincs munkaszerződésed, akkor mi alapján dolgozol? Hogyan állapították meg a munkaidőt? stb...
2010. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel a munkáltatódat a munkaszerződés hiánya miatt.
2010. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából sajnos nem ugrálhatok, mivel más munka nincs kilátásban, abból élek, amit itt keresek. Mind a munkaidő, mind a munkabér szóbeli megállapodás alapján történik.
2010. febr. 9. 13:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgoztam olyan helyen ahol több alvállalkozó volt.Nekem mázlim volt de a kollégáim nem voltak bejelentve semmi szerződés meg ilyenek a fizetés folyton késett.Mit lehet ilyenkor tenni? Semmit.Az ilyen főnököt úgy se érdekli semmi csak a saját haszna ha kinyitod a szád mert megteheted ugyan de megkapod a szokásost:ha valami nem tetszik odébb lehet állni sorban állnak a munkanélküliek az ajtó előtt.Egyszóval:ha van rá lehetőséged hogy hosszabb ideig otthon légy akkor lépj le de szar dolog munkanélkülinek lenni én is az vagyok nehéz dolog.Vagy meló mellett keress valamit de ez se könnyű mert az állásinterjúk napközben vannak 4-5 óra után már a fű se nő, de azért nem reménytelen.Valami fals kifogással csak el tudsz majd jutni egy két ilyenre.Amikor beléptél mit mondott?Bejelent stb.,vagy tudtad hogy ez lesz?A sarkadra is állhatsz ahogy mások írták de sokra ne számíts.
2010. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!