Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez számít valami bűncselekmény...

Ez számít valami bűncselekménynek vagy beperelhetnek érte?

Figyelt kérdés

Tehát mivel elég "érdekes" tapasztalataim vannak az eddigiek során, egy kicsit elegem van már, és így fásultságomban azt találtam ki, hogy írok a bíróság elnökének egy teljesen udvarias levelet, melyben arról érdeklődök, hogy így kapcsolatok és pénz nélkül is kiderülhet-e az igazam, avagy kár az energiáért és az időért, mert ismerve a másik fél kapcsolatrendszerét, eleve lejátszott meccsről van szó, és ha megszakadok, se lehet igazam?


És tehát mindössze tisztelettel kérem személyes véleményét az ügyben, hogy van-e értelme a küzdelemnek, mert tök hiába tényleg nem akarom az idegeimet ölni csak éveken keresztül ...

De egy ilyen levéllel elkövetek esetleg vmit?



2015. jan. 16. 17:23
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ez így gyakorlatilag rágalmazás, mivel feltétlezed a részrehajlóságot (korrupciót).
2015. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

na de rágalmazni csak más előtt lehet vkit, nem? ha közvetlen neki címzett levélben kérdezem meg, akkor is az?

(jó az meg más kérdés, hogy nem csak feltételezem, hanem tudom és látom ...)

2015. jan. 16. 18:11
 3/7 tomala ***** válasza:
Természetesen nem követsz el vele semmit, ez messze nem rágalmazás. Viszont értelme sincs.
2015. jan. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát de ne viccelj, ha válaszol és én megkérem h őszintén mondja meg, ne raboljuk már egymás idejét meg energiáját na meg pénzét ugye, szal mondja meg és ha ő is azt véleményezi h nincs esélyem, mert olyanok az összefonódások, akkor esetleg visszavonom vagy szal lényeg h kevesebb energiával csinálom, pl el se megyek, ha egyszer nincs értelme na ... ennyi röviden. végül is ő is csak a magánvéleményét közli velem írásban azaz ő se rágalmaz így.

Fontosnak meg fontos lenne, hiszen nem mindegy hogy az ablakon kidobom azt az X összeget vagy sem :(

2015. jan. 16. 19:15
 5/7 tomala ***** válasza:

Nem gondolhatod komolyan, hogy a bíróság vezetője ír egy olyat, hogy "hát igen, 10-ből 7 bírónk hajlamos a korrupcióra, ezért ne vesztegesse az idejét az igazságszolgáltatásra" :D

Má ha egyáltalán válaszol.

Akár magánemberként, akár elnökként válaszolna ilyet, azzal elvágná a karrierjét. Egyébként tudod a privát címét? Ellenkező esetben ez még csak nem is magánlevél.

2015. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

oké, értelek, csak amikor milliókról meg évekről van szó, valahogy meg kéne tudni h van-e értelme egyáltalán a jogi útnak.

azt találtam ki h ne menjen rá a karrierje, azaz ne lehessen rábizonyítani, mégis őszintén megmondja a véleményét, hogy én leírom neki részletesen a bajomat, hogy ki kivel merre mennyi, és na hogy ezek alapján mi a véleménye. ha látja értelmét, akkor válaszként csak rajzoljon egy elefántot ha meg ő se látja semmi értelmét, akkor egy kétfarkú kutyát.

Így ez akkor jöhet akár bírósági fejléces papírral is, hát csak én fogom tudni meg ő, h mit is jelent, a levelemet meg dobja ki (leírom neki azt is h na ne akarja megetetni velem h most lesz az első alkalom h a bíróságról eltűnik pár irat ... szal ez nem olyan nagy csoda). de legalább megkímélem magam felesleges procedúráktól és pénzkidobástól. Ennyit csak megtesz ... most valljuk meg, egy kétfarkú kutyát ha visszaküld, azzal még senki előtt nem fog lebukni, ha netán azt gondolná h én csapdába akarom csalni. de nem gondolja sztem, mert ha leírom a részleteket, ő is megérti abszolút h miért vannak az aggályaim.

2015. jan. 16. 23:26
 7/7 A kérdező kommentje:
egyébként az a 10-ből 7 ...nos, kb fedi az országos átlagot tapasztalataim szerint, és még óvatosak vagyunk (sztem).
2015. jan. 16. 23:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!