Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki odaad valakinek...

Ha valaki odaad valakinek mondjuk egy félig felépitett házat, ugy hogy azt nem kell vissza adni, ha eladjuk a házat nincs róla papir vissza kell-e adni az összeget?

Figyelt kérdés
Anyósomrol van szó aki vissza kérné,de papir nincs róla semmi sem.Meg a többit mi csináltuk szocpolból,önk támogatásból,meg hitelböl.Rádásul aposommal közösen adták aki meghalt nemrég.Beperelhete minket a férjemmel ha nincs róla papirja és mi a pénzt nem tudjuk vissza adni ,mert amikor ö adta azt ugy adta nem kell vissza adni.Léci segitsetek.
2008. aug. 19. 13:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
De a lakás amit épitetünk csak a mi nevünkön van a férjemmel,nem volt rajta haszonélvezö sem!
2008. aug. 19. 14:51
 12/21 anonim ***** válasza:
ez nagyon bonyolult ügynek tűnik, itt már szakemberrel (jogásszal) kellene beszéljél. ha nincs pénzetek ilyesmire, javaslom a zugugyved.blog.hu-t, az ingyenes, bár nem biztos, hogy tudnak segiteni.
2008. aug. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ok, hogy tulajdonosok vagytok, de MILYEN JOGCÍMEN szereztétek a tulajdonjogot. Ezt kérdeztem.


Volt egy telek, ami a férjed nevén volt. Most van rajta egy ház, ami kettőtök nevén van. Mi alapján lett kettőtök nevén. Én ezt kérdezem. Vagyis mi szerepel a tulajdoni lapon. Vétel, ajándékozás, önálló szerzés, építés, stb.


Haszonélvezet nem kérhető "vissza".

2008. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Mi épitetük az szerepel rajta,a tervrajzon és a jogerös épitési engedélyen is az én meg a férjem neve szerepel.
2008. aug. 19. 20:02
 15/21 A kérdező kommentje:
És beperhelhet-e minket ha nem tud bizonyitani semmit?És ha vissz embereket a biróságra akik tanusitsák hogy ö épitette majdnem a felét,ezért beperelhet?
2008. aug. 19. 20:09
 16/21 anonim ***** válasza:

Megpróbálom összefoglalni az eddigieket:

Após-anyós vett a férjednek egy telket, ami a nevére került haszonélvezettel terhelve. Amikor építkezni kezdtetek akkor ők lemondtak a haszonélvezetről, és ez rá is lett vezetve a telekkönyvre. Az összes engedély, és terv a ti nevetekre szól, a használatbavételi engedély is. Az építkezésbe apósék besegítettek anyagiakkal, de mindezt papírok nélkül.


Ha ez így van, ahogy írtad, akkor nem sok köze van az anyósodnak a házhoz! Nem követelhet semmit!


Azért én megnézném, hogy a telekkönyvi kivonaton szerepel-e még a haszonélvezet, mert akkor szívás van!

De akkor se követelheti, hogy kifizessétek, csak nem adhatjátok el a hozzájárulása nélkül.

2008. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A lakáson amit épitetünk csak a mi nevünk szerepel az tuti nincs rajta a haszonélvezeti joguk mert külömben a szocpolt felsem tudtuk volna venni!
2008. aug. 19. 21:53
 18/21 anonim ***** válasza:

A telken még rajta lehet a haszonélvezet, ha nem vetettétek le róla anno! Sőt még akkor is lehet rá építeni, ha nem is a tiétek!

Arra akartam az előbb is rámutatni, hogy azzal lehet csak a gond, ha a haszonélvezetről csak szóban mondtak le a szülők, és nincs átvezetve a telekkönyvön! Akkor találhat fogást a szivatáshoz!

2008. aug. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
nem tudja elvenni tőletek, mivel mindenen a ti nevetek szerepel, még ha esetleg valahol fel is van tüntetve mint haszonélvező akkor az csak arra jogosíthata fel hogy nem adhatjátok addig el a házat amég ő él.semmi másra nem jogosítja fel, igy nyugodtan fenyegetőzhet, mivel nem ér vele semmit.
2008. aug. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A telek közös névre került az én meg a férjem nevére.A haszonélvezetröl lekell mondaniuk mivel nekünk volt egy átterhelt szocpolunk is ezért(több gyerekünk van),amit eladtunk lakás aról lett átterhelvel.A haszonélvezetröl lemondás,és közös névre iratás ügyvéd jelenlétében történt ,amit beis jegyzett a földhivatalnál.
2008. aug. 20. 07:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!