Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért számít egy templom üzemnek?

Miért számít egy templom üzemnek?

Figyelt kérdés
Közszolgáltatások tekintetében semmi olyan dolog nem jár a plébániának, mint ami egy magánszemélynek. Például a fix díjas telefonszolgáltatás, az ingyenes szelektív kuka, stb. Az indok az, hogy mi üzem vagyunk. De mégis mitől üzem egy templom? A közösségi ház is üzem talán? Vagy a református templom meg a zsinagóga is?

2015. jan. 1. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Mi másnak számíthatna?!
2015. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Üzem névvel én csak azt illetném, ahol konkrét munka, termelés folyik, például egy gyár vagy esetleg egy irodaház. Egy templomot semmiképpen sem, mint ahogyan egy közösségi házat sem. Lehetne például közösségi funkciót ellátó intézmény. Az egyházaknak úgyis külön jogi státuszuk van, eszerint ez is mehetne másként.
2015. jan. 1. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

És még mi kéne ingyen?

Nem elég az adómentesség, a sokmilliárdos állami támogatás minden évben, az ingatlanok állami fenntartása, az iskolák után felvett plusz támogatások?


Micsoda egy harácsoló banda! Közben meg nem csinálnak semmit, csak mesekönyvet árulnak és ezzel traktálják az embereket.

2015. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mer szolgáltatást kínál. A vasárnapi mise nem egy általános szükséglet, mint például egy falugyűlés, hanem az ott megjelenő emberek erre irányuló igényét elégíti ki, függetlenül a spirituális töltetétől. Az meg kicsit egyértelműbb, hogy egy plébánia miért nem magánszemély.
2015. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem azt nem értem, hogy miért nem vagyunk magánszemély, hanem azt nem értem, hogy miért vagyunk üzem.

Templomunk mindkét oldalán magánházak vannak szelektív hulladékgyűjtéssel együtt. Szerintem nem abban menne tönkre a kukás cég, ha nálunk is ürítene egy színes kukát.

Az egyházi intézmények semmivel sem kapnak több pénzt, mint bárki más.

A templomban nincs sok pénz. Mi nem a hitgyüli vagyunk, ahol kötelező tizedet fizetni. És nem is Német ország, ahol az állam szedi be az egyháznak fizetendő hozzájárulást.

Nem fontos a vallás? Szerintem meg igen. Az emberhez a lelke ugyanannyira hozzá tartozik, mint a teste meg az elméje. Elég csúnya világ lenne ez vallások nélkül.

2015. jan. 1. 20:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előbb leírtam. Mert a templom szolgáltatást nyújt. Lehet vitatkozni, hogy létszükséglet-e mise, vagy nem, de a kérdés szempontjából lényegtelen.
2015. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!