Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A történtek fényében van-e...

L3vI kérdése:

A történtek fényében van-e értelme a jogi lépéseknek?

Figyelt kérdés
A mai napon sikerült össze szólalkoznom egy 38 éves férfival. Aminek az lett a vége, hogy nem engedett távozni a helyiségből majd amikor meg próbáltam távozni fojtogatni kezdett én erre megpróbáltam földre vinni őtmire a családja a természetesen meg védésére sietett,és engem leszedtek róla. Ezután egy elegáns mozdulattal bemosott egyet. Az esetet több ember is látta. Szóval történtek fényében van-e értelme jogi útra terelni? 16/F/Levi

2014. okt. 31. 00:48
 1/5 anonim válasza:

van persze.

Mondod hogy önvédelmet alkalmaztál.

2014. okt. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Belekötöttél egy emberbe, majd verekedést kezdeményeztél, s ő védekezett. Jelentsd fel.
2014. okt. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez így még kevés.

Milyen helyiségben, ki kezdte az összeszólalkozást, min szólalkoztatok össze?

Miért nem engedett távozni?


Ezek nagyon is fontos körülmények - ezek nélkül nem fogsz helyes választ kapni, csak sötétben tapogatózást.

2014. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A az egész balhé azon robbant ki, hogy kézilabda edzés után valaki leverte a táskáját. Kérdezte ki volta az és mivel nem jött válasz elkezdett erőszakoskodni. Pld. zuhanyzás közben közölte, hogy menjek ki a zuhanykabinból pedig ott volt mellette egy üres. Persze én nem hagytam magam és kiraktam a karom elé tehát az első fizikai kuntaktust én kezdtem vele. Ezek után ő az épület bejáratánál várt rám és agresszívan elkezdett kérdőre vonni. Láttam, hogy ebből bunyó lesz, így megpróbáltam kihátrálni a konfliktusból mire ő fojtogatni kezdet és a falnak lökött. Itt már én se hagytam magam és lecsavartam a földre (de ez szerintem ön védelem) ezek után a kedves családja le rángatott róla. (amíg a földön volt nem ütöttem meg csak ártalmatlanítottam.) Mi után fel kelt a földről úgy egy elegáns mozdulttal be most egyet. nagyjából ennyi történt


Ui: A történtekhez hozzá tartozik, hogy gyakran elő fordul részéről, a csapaton belül rosszabb fizikummal rendelkező srácok megalázása. (csak szóban teszi mind ezt) Igazából az érdekelne milyen büntetésre számíthat ha feljelentem esetleg lehet e kérni a csapatól való eltiltását vagy legalább az ifi csapattól való "száműzését" vagy milyen lehetőségeim vannak. A (fojtogatás és az állas nyoma tisztán látszik most is.)

2014. okt. 31. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod!

Ha az utóirat részre hivatkozol, akkor simán Neked ítélnek igazat. Mondjuk, kérdés, mit akarsz jogi úton érvényesíteni.

2014. okt. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!