Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közmunkások által talált...

A közmunkások által talált aranytömb, miért nem jogszerint őket illetné meg?

Figyelt kérdés

A hír szerint leadták a rendőröknek, akik elvették. Abban az esetben, ha megtartják 100 millión osztoztak volna. Az más kérdés, hogyan adózták volna le, ha betették volna bankba és a NAV felfigyelt volna rá. De a kérdés, jogszerint miért nem őket a közmunkásokat illetné meg. Hiszen ők találták.


[link]


2014. okt. 20. 20:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
NEM ARANY VOLT !!!!
2014. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
0%
Én bizony azonnal betettem volna a szatyromba, és azonnal elmentem volna a munkaterületről! És szépen, ahogy meg van írva, felhasználtam volna a SAJÁT BOLDOGULÁSOMRA. -Természetesen.
2014. okt. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

" Én bizony azonnal betettem volna a szatyromba, és azonnal elmentem volna a munkaterületről! És szépen, ahogy meg van írva, felhasználtam volna a SAJÁT BOLDOGULÁSOMRA. -Természetesen."


Gondolom ha te ilyen bűnöző hajlamú vagy akkor egyébként is lopásokból és rablásokból tartod el magad?

Merthogy zsebre tenni talált, pláne nagy értékű dolgot az bűncselekmény. Ugyanúgy, mint a lopás.

2014. okt. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazi is lett volna, nem tudták volna eladni, mert ez nem úgy megy, hogy besétálok egy tömbbel a bankba, aztán jól van.
2014. okt. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem arany volt.ma mondták a tvben.de vki jot röhög most h azt hitth arany ..
2014. okt. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mert a törvény azt írja elő, hogy be kell jelentened az illetékes Polgármesteri Hivatalban, hogy ezt és ezt találtad, akkor ott regisztrálják és ha 3 hónapig nem jelentkezik érte senki, akkor igényt tarthatsz rá.

PTK XVII. Fejezet A találás <--- keress rá Google-n

2014. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
36%

Jól gondolod kérdező. A talált tárgy elsődlegesen azé, aki bizonyítja tulajdonát. Ha ez nem következik be, akkor az államé. Miért? Mert egyfelől technikailag nem lehet határt húzni, másfelől az az alapelv érvényesül, hogy minden az államé (általa képviselt közösségé), amiért valaki bizonyíthatóan nem dolgozott meg. Ebben az esetben ugyanis az ország vagyonának minősül (mint a termálvíz például), ami magántulajdonba csak vásárlással kerülhet.

Más kérdés viszont, hogy a megtaláló az országot addig nem ismert vagyonhoz juttatta, és ez a cselekménye díjat érdemel. Az állam ezt a "jutalékot" meg is szokta adni.

További kérdés, zsebre teheti-e a megtaláló. Nem. Lesznek tárgyak, amelyek nehéz tulajdonjogát nehéz bizonyítani, itt a találás közönséges le nem leplezhető lopássá minősül. De egy valódi aranyrúd elég feltűnő, meg szokás kérdezni a potenciális értékesítőtől, hogy került hozzá. ÉS a találás nem lesz indok, mást meg nem fog tudni a találó bizonyítani. Ergo lopásnak fogják tekinteni. És az az aranyrúd csak akkor képvisel értéket, ha eladják. Esténként a benne való gyönyörködés nem hoz hasznot.

2014. okt. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Feldarabólták volna és apránként BÁV és hasonlókban eladogatják
2014. okt. 21. 16:58
 19/19 anonim ***** válasza:

10-21 10:50

Te inkább ne okoskodjál már a jogról, hogyha nem értesz hozzá.

A talált tárgy nem lesz automatikusan az államé, hogyha nem jelentkezik érte a tulaj. Ha a megtaláló igényt tart rá, akkor vissza kaphatja, ha nincs meg az eredeti tulaj. Ha nem, akkor elárverezik.

2014. okt. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!