Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A strasbourgi szerencsétlenekn...

A strasbourgi szerencsétleneknek mi bajuk van már a tényleges életfogytiglannal is?

Figyelt kérdés
Ha már halálbüntetés nincsen, legalább a tényleges életfogytiglani működhessen már!

2014. szept. 24. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem magával a tényleges életfogytiglannal van bajuk, hanem a felülvizsgálati rendszerével. Teljesen félreérted.
2014. szept. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ergó a tényleges életfogytiglanival van bajuk..-.-
2014. szept. 24. 19:03
 3/14 tomala ***** válasza:
92%

Egyrészt van egy olyan megközelítés, hogy tész ugyanazért alkotmányellenes, ami miatt a halálbüntetés, hiszen annak egy kegyetlenebb módja (mivel arról szól, hogy a rendszer megvárja, amíg egy kis lyukban elpatkolsz magadtól, de valójában életed már nincs).


A másik, hogy a bv rendszerében a tészesek veszélyesebbek, mert nehezen motiválhatók a jó magaviseletre. Ha megöli az őrét, akkor sem kaphat súlyosabb büntetést, kvázi mindegy.


Szerintem teljesen elfogadhatóak ezek az érvelések. Attól még, hogy a felülvizsgálat intézményét meghagyjuk, valószínűleg ugyanúgy a sitten rohad meg, tehát a társadalom szempontjából nincs különbség, de legalább a fogvatartott kap némi reményt, ami jó magaviseletre sarkallja, és arra, hogy próbáljon hasznossá válni.

2014. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Először is, hogy lehet a tész alkotmányellenes, amikor a halálbüntetéssel ellentétben tartalmazza az alaptörvény? Másodszor, annyira gyenge lábakon áll ez a "bármit megtesz, neki már mindegy alapon" "érv", hogy ha megvizsgálnánk, hogy az összes tész-es közül mennyi ölte meg az őrét, mennyi dühöngött stb. kb a nullával lenne egyenlő az eredmény. Harmadszor, miért is kéne egy potenciális, adott esetben szadista, bestiális gyilkosnak bármire is remény?
2014. szept. 25. 18:00
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

El lehet menni Oroszországba, ott senki nem fog beszólni az EU-ból a helyi jogszabályokba, bármit diktatórikusan megtehetnek az emberekkel. Amíg EU tagország vagyunk, el kéne fogadni, amit felülről mondanak, főleg ami a szabadságjogokat illeti. Nem csak annyit kéne látni az EU-ban, hogy "jön a pénz".

Amúgy tényleg nem arról van szó, hogy mindenkit engedjünk szabadon. A tényleges életfogytiglannak és a halálbüntetésnek az ugyanaz a problémája, a felülvizsgálhatóság hiánya. Ezzel is egy kicsit közelítünk a valódi alkotmányosság felé.

2014. szept. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Strassburgban az emberi jogok európai bírósága van ez nem az EU-hoz kapcsolódik, hanem az Európa Tanácshoz, ami egy külön szervezet. Az emberi jogok európai egyezményét már jóval az EU-s tárgylások előtt 1992-től alkalmazzuk. Köze nincs támogatásokhoz, és jó lenne, ha nem zsebbevágó lenne minden elvi kérdés.
2014. szept. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"El lehet menni Oroszországba, ott senki nem fog beszólni az EU-ból a helyi jogszabályokba, bármit diktatórikusan megtehetnek az emberekkel. Amíg EU tagország vagyunk, el kéne fogadni, amit felülről mondanak, főleg ami a szabadságjogokat illeti."


Nem érzed már ezt egy kicsit ellentmondásosnak? Oroszország, amely diktatórikus, de közben az EU-ban mondják meg felülről, hogy mit lehet és mit nem, ami szintén diktatórikus...Ráadásul írtam már, az alaptörvény (alkotmány) tartalmazza a tényleges életfogytiglant. Tehát nem nevezhető alkotmányellenesnek.

2014. szept. 27. 21:49
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem érzem annak, mert míg az EU a tagországok vezetésének ad utasításokat (amit önként teljesítünk, ezt vállaltuk a belépéskor), addig Oroszország az állampolgároknak ad esetleg alapvető emberi jogokkal ellentétes utasításokat. (Nem Oroszország erre az elrettentő példa, de azért elég erősen furcsa ország ők is.)


Az meg nem mindegy, hogy mi van az alaptörvényben? A népköztársaságban is volt alaptörvény, meg számos olyan törvény, ami alapvető emberi jogokat sértett. Nyilván Észak-Koreának is vannak törvényei. Pont az lenne a cél, hogy egy független felügyelete is legyen az önkényes államoknak. Most gondolom azt akarják fentről, hogy ez kerüljön ki az alaptörvényből.

2014. szept. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"az alaptörvény (alkotmány) tartalmazza a tényleges életfogytiglant. Tehát nem nevezhető alkotmányellenesnek."


Igen csak az alaptörvény elismeri a nemzetközi kötelezettségeinket is. (Q cikk)


"Magyarország nemzetközi jogi kötelezettségeinek teljesítése érdekében biztosítja a nemzetközi jog és a magyar jog összhangját."


És az alkotmánybíróság is vizsgálhatja a nemzetközi jogba ütközését a törvénynek. 24.cikk (2) f pont: "Az Alkotmánybíróság vizsgálja a jogszabályok nemzetközi szerződésbe ütközését;"


És mivel itt már vizsgálhatják, és ellenmondásos a rendszer vagy kilépünk az Európa Tanácsból, vagy változtatunk a tényleges életfogytiglanon. Vagy marad az ellentmondás, de akkor teljesen véletlen ítéletek fognak születni.

2014. szept. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
2004-ben az EU még nem volt ilyen szinten roskadozó, és még nem indult el ilyen szinten az Európai Egyesült Államok koncepciója felé! Magyarországnak minden hülyeség miatt beszólnak, míg mondjuk a szlovák nyelvtörvényre - amely tiltja az ott élő magyaroknak a magyar nyelv használat -, belügy. Hát el mehet a pi...ba az ilyen (!) unió. Éppen ezért remélem, hogy most az egyszer nem fog engedni Orbán, és hagyni fogja a tényleges életfogytiglant mind a Btk-ban, mind az alaptörvényben. Ha már halálbüntetés sajnos nincsen.
2014. szept. 27. 23:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!