Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tesco csipigó jelzett?

Tesco csipigó jelzett?

Figyelt kérdés

Mai nap bevasarolni voltam a tescoba. Hátizsákom is nálam volt. Kifele menet becsipogott a kapu. Nem jött oda azonnal biztonsági illetve a penztaros sem mondott semmit. (Termeszetesen lopas nem történt. )

Lehet ebből gondom, hogy nem vártam meg, hogy oda jöjjön egy biztonsági?


2014. szept. 23. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű.
2014. szept. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Csak akkor, ha loptál és kiderül a felvételekről, hogy ki vagy. Egyébként nem vagy köteles megvárni, sőt még arra sem vagy köteles, hogy megmutasd a hátizsákod tartalmát... Ha pedig kihívja a rendőröket, azokat sem vagy köteles megvárni.
2014. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Volt rendőrök emberkédnek a teszkóban. Tapló mind. Akkor is tapló volt amikor rendőr volt.


Nekem is volt ilyen esetem, a pénztáros nem hatástalanította a vásárlást. Az ajtóban égettek mint a rongyot. Az ő hibájuk miatt csipogott . férgek. No, addig se jártam oda, ezután mégúgy se megyek oda.

2014. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utánam nem jott senki.

Tehát akkor nem vagyok köteles ilyenkor megvarni a biztonsagit?

2014. szept. 23. 20:54
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem hát. Miért lennél köteles? Nem hatósági személy, még akkor sem, ha valamire felszólít.
2014. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Érdekes egyébként mert itthon azt néztem a táskám és nem volt benne semmi olyan ami csipoghatna.

illetve amit vásároltam az is csak szinte élelmiszer volt.

Arra gondoltam talán az lehetett a baja, hogy még a csipigó előtt bepakoltam a táskámba.

2014. szept. 23. 21:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van benne még valahol olyan lopásgátló, ami bejelzett. Már én is és haverom is jártunk úgy, hogy becsipogtunk már a bejáratnál. Nálam a pénztárcámban amit korábban vettem volt még elrejtve 3-4 lopásgátló, míg a haverom kabátjában volt valami címke, ami jelzett. Nézd át jobban.
2014. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj! Ha nem történt lopás minek izgulni. Ebben az esetben max blokkot ellenőrizhet.
2014. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A "csipogó" az őröknek szól, nem neked. Ez nem valami egyezményes jelzés, hogy te ott köteles vagy biztonságira várni.
2014. szept. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyesek nagy tévedésbem vannak ám. Az új törvények szerint bizony joga vam az őrnek belenézni a táskába - belenyúlni nincs - és ha nem működik együtt akkor bizonalkalmazhat kényszerítést a rendőrség kiérkeztéig.


De a kérdezőnek nem kell aggódnia, nyilván csak a táskában van egy nem deaktivált etikett.

2014. szept. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!