Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon a rendőröknek...

Magyarországon a rendőröknek a házkutatáshoz nem kell parancs?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve kijöttek hozzám a rendőrök házkutatásra. Parancsuk nem volt. Nem engedtem be őket, kizártam őket és mondtam hozzanak parancsot. Egyből rám rúgták a kaput, földre nyomtak és megbilincseltek.

Most gyanúsítottként idézett be emiatt a nyomozó ügyészség. Az ügyvédem azt mondta, hogy jó nagy bolond vagyok, mert Magyarországon halaszthatatlan helyzetre hivatkozva a rendőr házkutathat és utólag küldik ki a parancsot. Később kaptam is valami határozatot erről, meg a házkutatáskor is adtak valamit.


Ezért most mit kaphatok?



2014. szept. 8. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Ezt jól beszívtad. Szerinted ha nem lehetne parancs nélkül házkutatást tartani akkor mennének? Hol érdekli őket az, hogy törvénytelenül házkutassanak? Sehol. Ha törvénytelen akkor nem mennek, attól még nyugodtan fog este lefeküdni elhiheted csöppet sem érdekli.
2014. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Arról nem is beszélve, hogy utaznak az ilyen tudatlanokra. Kicsit fellengzősen lépnek fel, te meg egyből elkezdesz okoskodni amit az amcsi filmekben láttál. Aztán egyből a markukban vagy, mert ellenálltál, innentől övék a lap. Te meg ösztönösen beleesel abba a csapdába, hogy okoskodni kezdesz, mert ők úgy viselkednek, hogy ezt kiváltsák belőled.
2014. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Fordulj az európai ember jogi bírósághoz, ilyen nincs hogy a rendőr csak úgy bemegy hozzád.


Elképzelem hamarosan az lesz, hogy mész az utcán eszel egy csokit és egy rendőr elkéri tőled, mert éhes. Te nem adod neki oda, közlöd hogy ez a te csokid és vegyen magának. Erre ő őrizetbe vesz mások testi épségének veszélyeztetésével.Te kérded hogy ebben mi a mások testi épségének veszélyeztetése? Hát hogy ő éhes és ha ő éhes, akkor nem tud úgy teljesíteni és ha ő nem tud úgy teljesíteni, akkor bárki bűnt elkövethet, nem tud ellene 100%-ig fellépni, vagyis te vagy a hibás.

2014. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd is azt mondta, hogy jogos volt, bejöhettek erőszakkal is.
2014. szept. 8. 19:46
 5/13 anonim ***** válasza:
21%

Hát ez nevetséges. Mi ez, Óbabiloni birodalom? Egy európai országban ilyet már több száz éve nem lehet csinálni.

De amúgy ne csinálj hülyeséget, mindent beszélj meg az ügyvéddel. Ha hülye, kérj másodvéleményt másik ügyvédtől, de ne kezdj magánakcióba.

2014. szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen jogos volt. BE. 1998. évi XIX. törvény:


"177. §511 Az ügyész és a nyomozó hatóság az olyan kényszerintézkedéseket, amelyeknek elrendelésére egyébként jogosult (126. §, 149. §, 150. §, 151. §, 158/A. §) halasztást nem tűrő esetben nyomban elvégezheti, és bizonyítási cselekmények (119. §, 121. §, 122. §) elvégzését rendelheti el (halaszthatatlan nyomozási cselekmény). Az eljárási cselekményről készült jegyzőkönyvben a halaszthatatlanság tényét és az ezt megalapozó körülményeket fel kell tüntetni."


Ez alapján bemehetnek parancs nélkül is. Ennyire egyszerű

2014. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Ez alapján bemehetnek parancs nélkül HA tudják bizonyítani, hogy halaszthatatlan volt a dolog. Kérdező, abszolúte halaszthatatlan volt a dolog? Mondjuk perceken belül felrobbantottál volna valamit? Vagy lopott áruval volt tele a házad, és épp vitted volna el helikopterrel?Kötve hiszem. Ha pedig halasztható lett volna, akkor úgy meg kell b...ni a rendőröket, mint annak a rendje. De ez az ügyvéd dolga.
2014. szept. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Több ügyvéd is azt mondta, hogy jogos. Beidéztek az ügyészek gyanúsítottként, nem kételkedek, hogy ne létezne ilyen törvény. + valaki be is linkelte ide a törvényt. Nem az a kérdés, hogy létezik e ilyen, mert igen létezik. Bejöhetnek parancs nélkül.

Az a kérdés, hogy mit kapok azért, mert nem engedtem be őket és ellenálltam.

2014. szept. 8. 19:54
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen arra hivatkoztak, hogy azelött tudták meg, hogy nálam vannak dolgok, hogy kijöttek és nehogy felhívjon engem valaki. Az ügyvéd is azt mondta, hogy szinte bármire hivatkozhatnak elfogadják, mert az ellenkezője soha nem bizonyítható és fontosabb a bűnüldözési érdek
2014. szept. 8. 19:57
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Még jó, hogy fejlődik a rendőrség, legalább ilyeneket is bedugják a rács mögé és így legalább bízok abban, hogy meglesznek a dolgaim amit esetleg így foglalnak le, mint ahogyan tőled hoztak el. Ideje már nem védeni a bűnözőket, végre elkezdtek jó törvényeket hozni:-)
2014. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!