Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a perköltség a gyerekta...

Mennyi a perköltség a gyerektartás megszüntetése perben? Mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés
A lányom érettségizett, és szakmát szerzett. Most felvették önköltséges főiskolai alapképzésre, 21 éves és én elindítottam egy bírósági pert, hogy már nem szeretném ha tovább vonnák tőlem a gyerektartást, mert azért szerzett szakmát, hogy abban dolgozzon, akár már dolgozhatna is. És kértem a keresetben, hogy az anya fizesse meg a perköltségeket. Mire számíthatok? Ha mégis az anya nyerne, kérheti esetleg az aznapi kieső bérét és utazási költség térítését vagy milyen kiadásokkal kell még számolnom? Mennyi lehet a perköltség? Van esély, hogy azt majd az anya fizesse meg? A fizetésem netto 150ezer Ft és ennek a 20%-át vonták eddig.
2014. szept. 1. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nehéz ezt igy most ki kalkulálni. Kb a 24 éves koráig fizetett gyerek tartás 6%-a. Ha elso fokon jogerős az ítélet. Másod fokon mar sokkal nagyobb költségek lesznek.
2014. szept. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de mi az, hogy nehéz kikalkulálni? A bíróság csak a hasára üt és mond egy összeget?
2014. szept. 1. 09:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát kb így van de előtte ezt mind illeték be kell fizetned. Az illetéket a felperes fizeti be de utána annak kel állnia , aki elveszíti a pert. Viszont kérheted a mentesítést. Attól függ, hogy megkapod-e, hogy mennyi az egy főre eső jövedelmed.
2014. szept. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
2014. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, én ezt már elolvastam, de nem lettem tőle okosabb.
2014. szept. 3. 16:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi időt rabolsz el a bíró értékes idejéből illetve milyen bizonyítási eljárások lesznek a perben, milyen a költségvonzatuk.

Ha az első tárgyaláson megállapodtok olcsón megúszod (nekem fél évvel ezelőtt valamivel kevesebb mint 6.000 forintomba került).

Ha tudod bizonyítani, hogy ez az egész hercehurca az az alperes miatt van akkor van rá esélyed, hogy a költségeket az alperesre terhelik.

De gyermektartás esetén " mindenki viseli a saját költségeit" elv szokott érvényesülni.

2014. szept. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, mit kellene bizonyítanom?
2014. szept. 4. 14:23
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyedül élek, a netto jövedelmem 150ezer Ft. A gyerek az anyjával+férjével él és a testvérével (aki már dolgozik), náluk az egy főre jutó jövedelem 107000 Ft-ra jön ki. A gyerek önköltséges suliba fog járni ami 260000 Ft/félév.
2014. szept. 4. 14:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Először is bizonyítanod kell, hogy a gyermeked nem jogosult a további tartásra. Ezen kívül bizonyítanod kellene azt, hogy az anya rosszhiszeműen járt el, mivel jogosulatlanul vette át a tartásdíjat ezért ez a per az Ő hibájából van (előre mondom ez nem fog menni)

Ha ezt sikerül akkor kérheted, hogy a perköltséget Ő fizesse.

De ahogy leírtad a gyermeked folyamatosan tanul és az iskolája magasabb szintű mint az előzőek. Ebben az esetben nagyon meg kell indokolnod miért nem akarsz tovább fizetni.

2014. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal 18 éves korig gyerektartás, utána már max. rokontartás.


Amúgy én nem értem, miért gond az neked, hogy a gyereked még tovább tanul, és egy kicsit támogasd.

2014. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!