Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban felemelik a szexuális...

Valóban felemelik a szexuális beleegyezési korhatárt 16 ra? Vagy ez csak kamu?

Figyelt kérdés
2014. aug. 17. 16:19
 1/7 anonim válasza:
57%
És mire mennek vele? Attól nem lesz jobb, senkinek.
2014. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt kérdeztem valóban felemelik e. most akkor igen vagy nem?
2014. aug. 17. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem halottam még a dologról, de erősen kétlem, hisz pont nemrég csökkentették.
2014. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Tudjuk, hogy azt kérdezted. Csak mi a korhatárt lényegtelennek tartjuk a közszemlélet hozzáállásához képest. Mert a dolgok nem holmi korhatárok szerint történnek, hanem a társadalom szemlélete szerint. És vannak akik azt képzelik, hogy szemléletet holmi korhatárokkal lehet befolyásolni.
2014. aug. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2014. aug. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es: ezt kifejtenéd kicsit? szted a mai magyar közszemlélet mi és mi alapján megy?


Egyébként meg nem hiszem, ugyanis ez a 14 eléggé bevált európai norma, bár ugye nálunk bármi elképzelhető, ha jövő héten a KDNP kitalálja, hogy tilos lesz a házasság előtti szex ... szal a fene tudja, de én se hallottam róla. És igenis hatalmas szerepe van, ugyanis keményen zsarolható valaki ez alapján, ha megvannak a kellő összeköttetések és netán vki politikai/gazdasági érdekei útjában áll. Úgyhogy ha ezt az oldalát nézem, ezt csak lejjebb szabad vinni, ugyanis egy 10 évest mondjuk nem lehet megvenni még (talán) olyan egyszerűen fél milláért, hogy tanúskodjon vki ellen, de egy 13-14 évest abszolút sima ügy. A jog szerint tehát sajnos túlontúl is nagy a jelentősége, és mivel a gyakorlatban tényleg semmi szerepe, igazából a teljes eltörlése lenne indokolt (de persze hol találsz ma Maon logikát?).

2015. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kifejtenéd ezt nekem? szeretném érteni, mire gondolsz:


"a korhatárt lényegtelennek tartjuk a közszemlélet hozzáállásához képest. Mert a dolgok nem holmi korhatárok szerint történnek, hanem a társadalom szemlélete szerint."

2015. jan. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!