Ha egy ingatlannak több tulajdonosa van, és az egyik nem egyezik bele az eladásba, akkor nem nem lehet eladni?
A saját tulajdonrészét bárki szabadon eladhatja - feltéve, ha talál rá ilyen körülmények között vevőt.
Egy ingatlant nem feltétlenül kötelező egyben eladni. Még egy tulajdonos is eladhatja az ingatlan adott %-át, mint résztulajdont. Ilyenkor a Földhivatalban bejegyzik, hogy X%-ban az egyik személy a tulajdonos, Y%-ban a másik (harmadik, stb). A lényeg, hogy a teljes tulajdonosi körnek 100%-ot kell kitennie.
Ha valaki X%-ban tulajdonosa egy ingatlannak, ezt a tulajdonjogát bármikor szabadon eladhatja. Ha a többi tulajdonosnak elővételi joga van, akkor először nekik köteles felkínálni megvételre, és ha ők nem tartanak igényt rá (vagy nem tudnak megegyezni a vételárban), akkor az eladó másnak is értékesítheti a tulajdonrészét.
"Ha a többi tulajdonosnak elővételi joga van, akkor először nekik köteles felkínálni megvételre"
Annyiban pontosítanék, hogy a többi tulajdonosnak minden esetben elővételi joga van. Nyilván tulajdonrészt nehéz eladni, főleg ha a többi tulaj problémás.
"Annyiban pontosítanék, hogy a többi tulajdonosnak minden esetben elővételi joga van."
Bocs, hogy ellentmondok, de a jog szerint nincs. Csak akkor, ha ezt (örökösödési, haszonélvezeti, stb.) szerződés kiköti. Ennek hiányában a többi tulajdonosnak nincs elővételi joga. Az más kérdés, hogy _célszerű_ először a többi tulajdonos számára felkínálni az eladandó tulajdoni részt.
"Nyilván tulajdonrészt nehéz eladni, főleg ha a többi tulaj problémás."
Igen, ezzel tökéletesen egyetértek. Ezért is _célszerű_ amit fentebb írtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!