Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fideszesek miért állnak úgy...

A fideszesek miért állnak úgy a demokráciához (persze csak akkor mikor a fidesz van kormányon), hogy megvolt a választás azután maradjunk kussban és hagyjuk a kormányt, majd ha nem tetszik 4 év múlva lehet változtatni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 19. 01:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mert képviseleti demokrácia van
2014. júl. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerinted ha 4 év után újraválasztották őket, akkor miért állnának másképp hozzá?
2014. júl. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem ők állnak így hozzá.


Én voltam tüntetni 2006-ban. Ott voltunk több tízezren békésen, a tévé bemondott ötszázat, aztán jöttek a rendőrök oszlatni, közénk tolták a száz hangoskodó Jobbikost, utána meg elhazudták a médiában az egészet, mintha valami ostrom lett volna. Hónapokig mentek a tüntetések mindenféle változás nélkül, sérülésekkel, letartóztatásokkal, törés-zúzással. Utána egy évig kordon volt a Kossuth téren, mint ha háború lett volna.


Voltam tüntetni 2012-ben is a tandíj ellen. Amikor a diákok mindenféle bejelentés nélkül elfoglalták a Petőfi hidat, a rendőrség kivonult a Budafoki úthoz, hogy elterelje a forgalmat, nehogy baleset legyen. Oszlatás fel sem merült, sérülés nem volt, törés-zúzás nem volt, összesen három fiatalt állítottak elő másfél óra hosszára. Az MTV-n első hír volt a tüntetés, helyszíni interjúkkal, korrekt létszámbecsléssel. Egyetlen tüntetés volt pár ezer diákkal, és a kormány visszavonta a tervét.


Akkor most melyik is a demokrácia? Vagy arról is a kormány tehet, hogy a diákokon kívül öt év alatt egyetlen épkézláb tüntetést sem sikerült összehozni, pedig bőven lett volna mi ellen...

2014. júl. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

". Egyetlen tüntetés volt pár ezer diákkal, és a kormány visszavonta a tervét. "


És pontosan mit is?

Később volt egy kis változtatás 2013-ra, de az erősen a választások hatása volt. Lényegben jobb nem lett semmi. Ugynaúgy rengeteget vonnak el 2010-hez képest.

2014. júl. 20. 12:11
 5/9 A kérdező kommentje:

"Én voltam tüntetni 2006-ban. Ott voltunk több tízezren békésen, a tévé bemondott ötszázat, aztán jöttek a rendőrök oszlatni, közénk tolták a száz hangoskodó Jobbikost, utána meg elhazudták a médiában az egészet, mintha valami ostrom lett volna. Hónapokig mentek a tüntetések mindenféle változás nélkül, sérülésekkel, letartóztatásokkal, törés-zúzással. Utána egy évig kordon volt a Kossuth téren, mint ha háború lett volna. "


Na ezért... Ez egy olyan kettős dolog. Akik ott voltak azok mindig arról számoltak be, hogy jaj milyen békések az emberek. Mindenki látta a videókat. ÉS ha most ott vannak tízezren akkor nem nekik kell visszafogni azt a száz embert, hogy ne legyen megbélyegezve. És nem száz ember volt. Jóval többen.

2014. júl. 20. 12:14
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 03:10


Amúgy meg amit leírtál a fideszről hülyeség. Nem a tüntetés miatt változtattak. Beszélgettem erről HÖK-ös vezetőkkel olyan egyetemről aki a leghangosabb volt. Hát szerinte se a jobb feltételek miatt maradt abba.

Jobb nem nagyon lett. Ja bevezettek marha magasa pontokat, amit kb annyian érnek el mint azt eredetileg tervezték.


De ha nem tűnt volna fel az elmúlt 4 év elején sok tüntetés az elején volt. De soha semmit enm értek el. Azt látom, ohgy az emberek belefáradtak. többségében mindig leszarják a vezetésben.

De ami a legrosszabb, hogy a fidesz úgy véli, minek kikérni az érintettek véleményét. s itt szakmai szervezetekre gondolok. Ma ha valamit be akar vezetni sok esetben végigmegy a miniszter fején és kész. Az megszűnt, hogy összehívni a szervezeteket, és nekik mi a véleményük. Együtt alakossák meg. AZ megy, hogy mindent a kormányban döntenek el mások véleménye nélkül,. És a poén, hogy az esetek többségében ez megy. Vagy a másik vicces dolog. Ha meg kikérik akkor olyan szervezettől amit ők hoztak létre. Ilyen a pedagógus kar, ilyen a művészeti akadémia vezetője. Tehát a saját emberektől és nem attól akik már régóta ezzel foglalkoznak.

2014. júl. 20. 12:24
 7/9 anonim ***** válasza:

3:10 voltam


Igen, szerintem ugyanarról beszélünk. Az embereket nem érdekli az egész. De akkor kinek a hibája, hogy nincs demokrácia?


Én is nagy problémának látom a kérdésben felvetett tényt, hogy csak négyévente van demokrácia. Elmennek szavazni (ha egyáltalán, sokan még azt sem), aztán utána csak otthon meg a neten hőbörögnek, hogy jajderosszittminden. Alig van valaki, aki a négy év közben élne a demokratikus jogaival, pedig megtehetné, nem börtönöznék be vagy vernék meg érte. Tüntetések? Évente kettőt szerveznek meg nagynehezen, és azon is hatvan nyugdíjas vesz részt. Aláírásgyűjtések? Civil szervezetek, szakszervezetek, sztrájkok... hallottál ilyesmiről? Volt élőlánc a stadionok körül? Társadalmi bojkott a trafikok vagy a 3-as metró ellen? Mindenki lesz*r mindent, sírni könnyebb, mint tenni bármit is.

Aztán ez vezetett oda, hogy mikor az ellenzék lehúzta magát a vécén, senki nem tudott a helyére lépni, mert egyszerűen nincsenek másodvonalbeli szervezetek, amik párttá alakulva ellenzékké tudnának nőni. Így aztán tényleg nincs a Fidesznek korlátja, de erről nem ők tehetnek.


Ez az egész tényleg oda vezetett, hogy a Fidesz azt csinál, amit akar, ami jó nagy baj nekünk. De ezért őket hibáztatni kb. olyan, mint a németeket megszólni, hogy miért verték el annyira szegény brazilokat, fogták volna vissza magukat.

2014. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ma 12:51


A sztrájk egy rossz példa. A kormány legelső intézkedései között volt pl, hogy a közlekedésben biztosítani kell a normális közlekedést mégha sztrájk van. Tehát kb annyit ér, hogy ugyanúgy járnak csak bejön még pár ember és ők a sorokban sztrájkolnak.

2014. júl. 20. 13:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Olvastam itt a 2006-os eseményekről. Csak érdekesség képpen leírom, hogy az előző rendőrfőkapitányt, azért váltotta le Gyurcsány, mert nem akart a tömegbe lőni. Ez a leváltás is aljasan zajlott, mert nem tudott róla az illető és a tévében látta, hogy azok a rendőrök lövik a tömeget akiknek ő megtiltotta és akkor éppen az elterelő kiküldetésében érkezett az üzenet, hogy kirúgták. Ha Magyarországon tartózkodott volna Gyurcsány tudta, hogy ezt a szégyent nem hagyta volna így eltüntette. Ez nem össszeesküvés elmélet azt leszögezem.
2014. júl. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!