Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem jogvédett, de nem általam...

Nem jogvédett, de nem általam készített zenét rakhatok YouTube videó alá, ha azzal esetleg később pénzt szeretnék keresni?

Figyelt kérdés
Tehát a lényeg, hogy már lett egy pár videóm törölve, mert jogvédett zenét tettem alá. A kérdés az, hogyha ingyenes, nem jogvédett zenét teszek a videóm alá, akkor az értelemszerűen nem baj - viszont ha én pénzt szeretnék keresni mondjuk YouTube partnerként, akkor jelenthet-e gondot?

2014. jún. 13. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy tudom hogy minden zene jogvédett, akár akarod, akár nem. De mivel te nem fogsz emiatt panaszkodni a youtube-nak, így senki sem fog beszólni.
2014. jún. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit te keresel, az a Royalty Free zene. Ezekre általánosságban az jellemző, hogy szabadon felhasználhatod, annyi megkötéssel, hogy nem adhatod el újra. Ezen kívül előadónként változnak a feltételek, például van, ahol cserébe azt kérik, hogy pl. videó esetében a végén pontosan jelöld meg az előadó nevét és a szám címét, valamint a leírásba tegyél bele egy linket, ami a szükséges helyre mutat. Van olyan, aki kér érte minimális pénzt, cserébe eltekint attól, hogy hivatkozz rá. Néhol azt is szabályozzák, hogy átformálhatod-e a számot vagy sem. A lényeg, hogy mindig pontosan olvasd el a felhasználási feltételeket. Természetesen nem valószínű, pont téged fognak kiszúrni, de ha ismertté válna a videót, ciki lenne, ha emiatt kéne leszedni.
2014. jún. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És olyan létezik amiért az égvilágon semmit sem kérnek? Vagy erről mondjak le?
2014. jún. 14. 10:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla. Az, hogy kiírod valakinek a nevét, semmibe sem kerül. Meg gondolj bele, te bérelnél stúdiót azért, hogy más anélkül felhasználhassa a zenédet, hogy akár egy kis említést sem tesz rólad? Biztosan vannak ilyen előadók, de ne csodálkozz, ha csupa rossz minőségű, amatőr felvételt találsz.
2014. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor utoljára, hogyha PÉNZT KERESEK a videóval ami alatt van a zene, akkor az legális? (Amennyiben ki van írva a neve). Úgy értem, hogy így ugye nem történik jogsértés?
2014. jún. 14. 16:13
 6/9 A kérdező kommentje:
Mármint nem az hogy ki van írva a neve, hanem hogyha eleget teszek a feltételnek - ami az is lehet hogy kiírja a nevét.
2014. jún. 14. 16:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, pont az a lényege, hogy pénzt kereshetsz vele. Egyedül azt nem teheted, hogy az ingyenesen letölthető zenét te minden módosítás nélkül pénzért továbbadod. Ha a szám a videód része, azzal te kereshetsz.
2014. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. jún. 14. 20:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden zene jogvédett, a védelem ugyanis ipso iure minden szerzőt megillet.
2014. jún. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!