Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ezt bemásolom üzenetbe a...

Ha ezt bemásolom üzenetbe a csalónak az fenyegetésnek minősül?

Figyelt kérdés

Utaltam, termék nem jött... ezt szeretném bemásolni, ez fenyegetésnek minősül?

2010 augusztusában szigorították a szabálysértési törvényt, ennek alapján elzárást vagy akár 150 ezer forintos pénzbüntetést is kaphat az, aki 20 ezer forintnál kisebb értékű dolgot lop (vagy ezt az összeget meg nem haladó sikkasztást, orgazdaságot, csalást vagy szándékos rongálást követ el). A szigorítás melletti egyik érv az volt, hogy a kisebb tulajdon elleni bűncselekmények és a magánlaksértések is elszaporodtak, és ez irritálja a társadalmat, főként a kistelepüléseken élőket.


2014. máj. 30. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha azt írod neki, hogy "küldd el, amit rendeltem, vagy úgy megverlek, hogy ihaj!", az fenyegetés. Amúgy szerintem nem illik az esetedre ez a szöveg.
2014. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"2010 augusztusában szigorították a szabálysértési törvényt, ennek alapján elzárást vagy akár 150 ezer forintos pénzbüntetést is kaphat az, aki 20 ezer forintnál kisebb értékű dolgot lop (vagy ezt az összeget meg nem haladó sikkasztást, orgazdaságot, csalást vagy szándékos rongálást követ el)." <--- ezt másold be, és linkeld be mellé a szabálysértési törvény vonatkozó paragrafusát.



" A szigorítás melletti egyik érv az volt, hogy a kisebb tulajdon elleni bűncselekmények és a magánlaksértések is elszaporodtak, és ez irritálja a társadalmat, főként a kistelepüléseken élőket." <-- ezt ne másold be, mert elég bulváros. Körberöhögi.



Végül: ha csak 1000 forintot csalt el tőled, akkor is tegyél feljelentést a bankszámlaszáma alapján az illetékes rendőrségi kirendeltségen. Legyen csak nyoma annak, hogy szabályt sértett. Fizetési meghagyást nem hiszem, hogy van értelme küldeni ellene, mert annak a költsége kb. 30-40 ropi, hacsak nincs ügyvéd ismerősöd.

2014. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) És kb mennyit várjak? Pénteken adtam fel a pénzt, ezt akkor meg is írtam, azóta nincs válasz (1 hete). Ez elég idő?
2014. máj. 30. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:
A fenyegetés, zsarolás minden esetben jogtalan hátrány kilátásba helyezését jelenti. Az, hogy feljelented, nem az.
2014. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem fenyegetés, ha a következményeket ismerteted egy csalóval. Nem kell csalni és nincs mitől félnie. Miért, ha ismertetik a gyilkossal, hogy életfogytiglant kaphat az fenyegetés? Szerintem nem az.
2014. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!