Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért megbüntethetnek?

Ezért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Feljelentést tettem, mivel a bankkártyám adatai el lettek lopva, és lekerült x mennyiségű pénz,bankom szólt, hogy le lett blokkolva a kártyám biztonsági okokból, és ekkor tudatták velem mi történt, és mondták tegyek feljelentést. Rendőrség azt mondta le kell foglalniuk a gépem, hátha vmilyen víruson keresztül jutott át. Viszont nekem a gépemen alapból letöltött Windows 7 van, akkor az Office is az, meg egy csomó film, játék, zene. nagyrészt letoroltem de az vissza nézhető nem? Ezért megbüntethetnek? Kétségbe vagyok esve..
2014. ápr. 10. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, mert biztonsagi okokbol tarthatsz masolatot a filmekbol a szamitogepen, es ok azt nem tudjak, hogy a polcodon mliyen eredeti dvd-id vannak, csak ha hazkutatast is tartanak. Es ha tartanak is hazkutatast azota mar eltelt X het, es kozben eladhattad az eredeti DVDket, senki nem tudja bebizonyitani.
2014. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Saját célra, ott nézni filmeket le lehet tölteni, azt nem büntetik. Csak akkor büntetik ha nyilvánosan levetíted, vagy sokszorosítod, és eladod. Ezért a rendőrség nem fog foglalkozni pár letöltött filmmel vagy zenével
2014. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, hivatalból kell eljárniuk, ha bűncselekményt (Btk. 385. §) észlelnek. Elvileg.


Gyakorlatilag a kutya nem fog ezzel foglalkozni, nagy valószínűséggel.

2014. ápr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!