Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszafizettethetem a NAV-val...

Visszafizettethetem a NAV-val 5 évre visszamenőleg a befizetett TB-met, ha nem veszem igénybe?

Figyelt kérdés

Ismerősön nem fizette a TB-jét mert nem volt munkája és nem tudta, hogy csak egy önkormányzati papírt kell kérni és nem kell fizetnie és most a NAV behajtja neki. Főnököm elmondta, hogy a TB fizetése önkéntes, ha nem veszed igénybe nem is kell fizetni, csak ha igénybeveszed kell fizetni a TB-t


Én fizetem mivel be vagyok jeletve, de sosem vagyok beteg. Egészségesen étkezek csak és diátázok egyébként is, így zsírt, cukrot nem eszek csak müzlit meg Centrum vitamint és Fat absorbert. Mivel sosem járok orvoshoz és nem is fogok meg nem is akarok, ha kell valami kiugrok a rokonokhoz ausztriába. Szóval nem akarok fizetni TB-t és akkor ha a NAV behajtja 5 évre visszamenőleg a követeleést ennek analógiájára lemondanám a TB-t és kérném, hogy fizessék vissza 5 évre. Miért fizessek mások után, amikor én nem vettem sose igénybe ? Fizetési meghagyás kell vagy perelni kell mindenképp a NAV-ot?


2014. ápr. 3. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

"Főnököm elmondta, hogy a TB fizetése önkéntes, ha nem veszed igénybe nem is kell fizetni, csak ha igénybeveszed kell fizetni a TB-t "


A főnököd egy hülye, erre mást nem lehet mondani.


Ha nem ég le a házad, akkor szerinted a biztosítás ára is visszajár?

2014. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Na, de hát a főnök mondta, a főnök meg mindig tudja a tutit...

Kérdésedre válaszolva: egy francot.

2014. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Na de a biztonság kedvéért szájbarágósan is leírom: nem, a TB fizetése nem önkéntes, hanem kötelező. Nincs olyan, hogy visszakéred a pénzt, főleg azért, mert a szolgáltatást (a biztosítottságot) megkaptad, az már a te dolgod, hogy igénybe nem kellett venned.


Ennyire blőd kérdést még ezen a szörnyen buta weboldalon is ritkán látni.

2014. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

3-hoz: és ha nem fizeted, adósságként gyűlik (vagyis ők viszont megfizettetik veled utólag) Ez kötelező. De örülök, hogy egészségesen élsz, és nem vagy beteg, ne is legyél.

Üdvözlet a főnöködnek.

2014. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
ismerősnél sem "egy önkormányzati papírt kell kérni" - hanem,ha nincs munkája, akkor KÉRHET és KAPHAT támogatást rá, vagyis átvállalhatja az Önk., addig, amíg nincs munkája. Üdvözlet az ismerősödnek is.
2014. ápr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Természetesen. A mindenkori jegybanki alapkamattal növel összeget visszaigényelheted. Én is mindig így járok el öt évente.
2014. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

"Ha nem ég le a házad, akkor szerinted a biztosítás ára is visszajár?"


Öt év elteltével vissza, csak ezt nem sokan tudják ezért igényelni is kevesen szokták.

2014. ápr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ne higyj senkinek, menj be a nav-ba és kérd vissza

meglátod mi lesz

2014. ápr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
#7 erről majd egy linket dobjál már ha lesz időd...
2014. ápr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
(Dontbefool a #6 #7 vicces kedvében volt:)
2014. ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!