Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közig eljárásban, kérelemre...

Közig eljárásban, kérelemre indult panaszeljárásban mikor merülhet fel eljárási költség a ket szerint?

Figyelt kérdés

pl én panaszt teszek a Fogyvédnél vagy az ÁNTSZ-nél, és ha nincs igazam, válaszolhatják azt, hogy kivizsgálták az ügyet, és 86 ezer Ft eljárási díjat kell kifizetnem?


Hogy van ez?



2014. márc. 25. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Az eljárási költséget mindig a vesztett félnek kell fizetni.
2014. márc. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

bíróságon, polgári peres eljárásban egyértelmű, na de közig hatósági eljárásban is?


Azért tettem fel a kérdést, mert ellentétes dolgokat tapasztalok, mintha az adott hatóság éppen aktuális kedvén múlna, hol kitalálja h van eljárási költség, hol meg leírja, hogy "nem merült fel".

2014. márc. 26. 06:42
 3/3 A kérdező kommentje:

hozzáteszem:

Ha fizetős a dolog, az önmagában sérti a tisztességes eljáráshoz való jogot, hát gondolj bele, ki az az épelméjű állampolgár ma Magyarországon, aki panaszt mer tenni, amikor legtöbbször a végeredményt előre lehet borítékolni.

Mindettől függetlenül hangsúlyozom, eddig össze-vissza tapasztaltam, csak jó lenne tudni ezt pontosan, mert így nehéz. Mégpedig azért nehéz, mert vannak olyan ügyek, ahol köteles az állampolgár az adott hatóságnál indítani a panaszt, amely majd II. fokon a bíróságon köt ki, na de lényeg h azt nem tudja kikerülni. Viszont ahogy ezek az ügyek nálunk mennek, hogy a fogyvéd elméletben kimegy X helyre, elméletben ellenőrzést tart (gyakorlatban elteszi a lóvét, hogy szemet hunyjon a dolgok felett), és aztán meghozza a határozatot, hogy márpedig a panaszos a hülye. Ezek után jó lenne előre tudni az esetleges költségeket, mert a végén az ember megszívja még azt is, hogy bejelentést mert tenni valami miatt.

2014. márc. 26. 06:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!