Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rágalmazásért, zaklatásért...

Rágalmazásért, zaklatásért feljelenthetem?

Figyelt kérdés
Három éve a férjem öngyilkos lett. 2 kiskorú gyerekünk volt. A szülei azóta mindenhol azt hangoztatják, hogy nekem a halálához közöm volt.( az apja azt mondta, hogy ahova ő felakasztotta magát csak úgy lehet hogy én segítettem neki.Ez persze nem igaz.) Bíróságra adtak be papírt, ahol ezt le is írták valamint azt, hogy rendőrségi múltam van, ez sem igaz!. Folyamatosan alkoholizmussal, gyermekbántalmazással vádolnak, sokszor kellett magam megvédeni a gyámhatóság előtt is.Unom,hogy kényük-kedvük szerint rángatnak. Persze a gyerekek előtt is próbálják a szülői tekintélyemet aláásni. Van értelme feljelentést tenni ellenük zaklatásért, ill. rágalmazásért?

2014. márc. 20. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Már írtál ki kérdést, mert emlékszem a sztorira. Akkor az volt a gond, hogy a gyerekeket túlságosan sokat engednek meg neki (napi 20-30 jégrém, hajnali videózás stb) Már akkor is tanácsoltuk neked többen is, hogy kérjél távolságtartás a nagyszülők ellen. Nyújts be panaszt, és érdemtelenségre hivatkozva kérd a nagyszülők végleges eltiltását a gyerekektől.

És igen, a rendszeres rágalmazás, zaklatás ellen is tehetsz feljelentést, és kérheted te részedről is a távolság tartást. Csak legyenek tanúid, akik igazolják, hogy tényleg ezt csinálják. Ha nagyszülők írtak levelet neked vagy sms-t amiben pocskondiáznak, az is jó bizonyítéknak (hangfelvétel csak akkor fogadható el bizonyítéknak ha a nagyszülők is beleegyeznek a felvételbe)

Én személy szerint a magam és gyerekeim nyugodt élet reményében elköltöznék jó messzire a nagyszülőktől, és sosem adnám meg a címemet.

2014. márc. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen írtam. A költözésről csak annyit, hogy ez nem így megy.
2014. márc. 20. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:

"hangfelvétel csak akkor fogadható el bizonyítéknak ha a nagyszülők is beleegyeznek a felvételbe) "

> ez így nem igaz. alap esetben igen, de! "jogosulatlanul készített hangfelvétel esetén sem hivatkozhat senki személyiségi jogai megsértésére, ha azzal az igazság felderítését álcázzam ill. az igazság kiderülését akadályozza, valamint ha az igazság egyértelműen csak ezúton bizonyítható".

úgyhogy hasznos dolog az a hangfelvétel stm ...


és igen, feljelentheted, csak előbb járd körbe a kapcsolatrendszerüket, nehogy valami baromság ürüggyel sorozatosan elutasítsák a feljelentésedet, aztán kiderül, hogy a háttérben nagypapa és a rendőr haverja állnak.

2014. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem minden csak akarás kérdése. de ha te nem akarsz költözni az a te döntésed. Én csak mint tipp mondtam, hogy én ezt csinálnám. Amint tudnék költöznék, hogy minél messzebb legyek a nagyszülőktől.

De a távolságtartást kérheted, ahogy feljelentheted zaklatásért, rágalmazásért őket. Keres egy jó ügyvédet, ne sajnáld rá a pénzt. Egy jó ügyvéd hamar helyre teszi őket.

2014. márc. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahhoz, hogy tégy magadért, nem kell tudnod, hogy ez a magatartás milyen büntetőjogi tételeket valósít meg. Elmész az ügyészhez, és elmeséled neki ezeket. A többit ő csinálja.

Egyébként az Általad megnevezett 2 bűncselekmény közül a rágalmazás szerintem nem valósul meg, a zaklatás lehetséges, de inkább az sem, mert nem megfélemlítő szándékkal teszik.

Keress rá: Btk § rágalmazás, Btk § zaklatás !

2014. okt. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!