Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudok hozzáférni az új...

Hol tudok hozzáférni az új ptk-höz?

Figyelt kérdés

2014. márc. 17. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó a neved :D.

Amúgy ezt én is néztem már, de nincs jogosultságom az oldal letöltéséhez. Neked van? Elérhető valahol máshol?

2014. márc. 17. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg így: [link] a rövidítéseknél pedig: PTK2014 (HAT.: 2014.03.15)


Köszi! :D

2014. márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy: [link]
2014. márc. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Megmondom őszintén, engem első sorban ez a fényképezős mizéria érdekelne, mert hallottam a hírekben, hogy nem lehet csak úgy valakit az utcán lefotózni. Ha ez igaz, akkor megsértik a személyhez fűződő jogomat, ha lefotóznak, azaz indíthatok polgári pert a fotós ellen.

Ezzel tisztára lehet mosni sok pénzt is: Összebeszélek valakivel, hogy te most lefotózol engem, én meg beperellek mondjuk 600.000 forintnyi vagyoni kártérítésre. A bíróságon elismeri, hogy jogot sértett, lefotózott, és eleget tesz a követelésemnek. Ezt a bírónak el kell fogadnia, mert a felek megegyeztek, így kapok 600.000 forintot, ami után semmi járulékot nem kell fizetni, és nem kell nyilatkozni róla, mert ez kártérítés, nem vagyon gyarapodás.


Engem most csak az érdekelne a ptk-ból, hogy nem akadályozza-e meg ezt a kiskaput. Ha otthon vagy a témában, akkor megkérdezném tőled, ha már itt vagyunk. Mert a keresőbe beírtam, hogy: fotó, fénykép, fényképező, de nem dobott ki semmit :D.

2014. márc. 17. 21:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is: a fényképezős mizéria egy média által gerjesztett hazugság, hiszen a szabályozás semmit nem változott: a Ptk. csak ez eddigi bírói gyakorlatot törvényesítette.

Másodszor: kártérítés csak a kárért jár, ami ugye a vagyonban bekövetkezett csökkenés. Személyiségi jogok megsértéséért - ha nem ért kár - sérelemdíjat kapsz. Bár tény, hogy a Szja tv. 1. számú melléklete alapján ugyanolyan megítélés alá esik, azaz adómentes.


A Ptk. nem akadályozza meg, viszont a perindításért az illetékfizetési kötelezettség ettől függetlenül fennáll - bár tény, hogy mérséklődik, ha az első tárgyaláson megegyeznek a felek.


Szóval igen, a kiskapu valós, de az új Ptk. ennél egy sokkal nagyobbat is tartalmaz, csak szerencsére annak nincs médiavisszhangja.

2014. márc. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A magyarorszag.hu-n minden hatályos joganyag bárki számára elérhető.

Az új Ptk. száma a 2013. évi V. törvény. Így keress rá, és ott lesz.

A "fényképezős mizéria", ahogy fogalmaztál, a személyiségi jogoknál keresendő.

2014. márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A fényképezős jogsértős mizériáról csak annyit, hogy ez nem jogsértés. Ez az ún. ráutaló magatartás, amivel elfogadja azt, hogy fényképezel és esetleg rajta lesz a képen. Ha valaki nem akar látszani a fényképen, az hátat fordít és ennyi. Ha meg nem, akkor tudta miről van szó, ez már szerintem rosszhiszeműség.
2014. ápr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!