Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bíróságon ki dönt? A vádat...

A bíróságon ki dönt? A vádat képviselő ügyész, vagy a bíró? Ha bizonyíték van beadva, az ügyész "beszólására", hogy az nem érdekli, milyen paragrafus alapján mondja ki a bíró, hogy akkor a bizonyítási beadványt "meg sem nézik"?

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Első fokon a bíró dönt /lsd: döntőbíró/ Az ügyész ahogy írod is - a vádat képviseli, a védő pedig /vagy kirendelt, vagy fogadott/ a vádlottat védi. Pontosabban leírhatnád, mi történt, akor egyszerűbb lenne válaszolni.
2014. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A magyar jog szerint a bíró dönt.


"Beszólások"-kal meg senki sem foglalkozik, csak az számít, ami valahol írásban megvan - jegyzökönyv, hitelesített bizonyíték, stb.


Ilyen, hogy az ügyész "beszól", a hülýebb sorozatokban szokott elöfordulni, nem a valóságban.

2014. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Válásnál meg végképp nincs szó semmi ilyesmiről, hogy kerülne váláskor elő az ügyész???
2014. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleve kétféle bíróság van!

-Polgári peres, -itt felperes, alperes és bíró van.

-Büntető bíróság, -itt van ügyész, védő, vádlott és a bíró.

Minden -normális- esetben a bíró a döntő!

2014. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, pontosítok. A válóper már régen megvolt. Az exem a gyermeket mai napig tiltja tőlem. 6 hetes kora óta, mert mást talált és őt "állítja be" mint apja. A válás alatt próbáltam egyezkedni (erre vannak is a bizonyítékaim e-mail formájában), rengeteg kemény vita volt, mivel tiltja a gyermeket. Ő ezekből a veszekedésekből kiemelte azokat amiket én írtam neki (nem sok, ráadásul saját durva agresszióit eltitkolván) és feljelentett zaklatásért. Miközben ő az egész családomat (két kiskorú gyermekemet előző házasságból) és ismerősi körömet is zaklatta, durván szidta, rágalmazta. Jelenlegi páromat is (ő fel is jelentette). A bíróságra az 1. fokú tárgyalásra elvittem kb. 80 oldalnyi e-mail idézetet, hogy én kérleltem, ő zaklatott, fenyegetőzött, s beadtam, mint bizonyítási indítványt. A vádat képviselő ügyész azt mondta, hogy őt nem érdekli, szerinte a híváslista, amit kikértek, bizonyíték ellenem (mivel exem és gyerekei állították, hogy az nem kérlelés, hanem fenyegetőzés volt).
2014. márc. 15. 18:59
 6/7 A kérdező kommentje:

"Ilyen, hogy az ügyész "beszól", a hülýebb sorozatokban szokott elöfordulni, nem a valóságban."

Még is ez történt. És ez a valóság. És a bizonyítékaimba való beletekintés nélkül (az exem és két - elfogultság - gyerekének vallomása miatt engem igen nagy pénzösszegre bírságoltak meg! Egyetlen tárgyalás alatt! Hozzáteszem, hogy az exem korábban is fenyegetett azzal, hogy a bíróságon jó ismerősei vannak.

2014. márc. 15. 19:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos van ilyen, az én tárgyalásomon is ez volt. Annyi volt a különbség,hogy az ügyész totálisan a vádlott mellett állt,látszott rajtuk,hogy ismerik egymást,velem üvöltözött az ügyész, a bíró meg sem szólalt.(Én voltam a károsult)Már majdnem ott tartottunk,hogy én vagyok a bűnös és egy nevetséges büntetést kapott,ami ellenkező esetben nekem minimum 5 év börtön lett volna.Sajnos semmit nem lehet tenni,nem tudod bizonyítani,nem kerülnek ilyenek bele a jegyzőkönyvbe.
2014. jún. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!