Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tavfütes ügyben: kinek a...

Tavfütes ügyben: kinek a tulajdona egy 10 emeletes tavfütött epületben a tavfütöberendezes (csövek, kazan, stb. )?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A ház közös tulajdona.
2009. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lakóké ,jó lenne ha a javítási költség is az övéké lenne.
2009. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha a tavfütöberendezesek a haz közös tulajdonat kepezik: hol van ez bejegyezve? A villanyora, gazmeröora a szolgaltato tulajdona - hogy lehetseges, hogy a tavfütöberendezesek a tulajdonosi közösseg tulajdona?
2009. dec. 15. 06:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi áll az alapító okiratban. Ha a közös tulajdon felsorolása között az szere-pel, hogy a „Fűtési felszálló vezetékek a külön illetőségű hőleadó felületekig” akkor a fűtőtest (a radiátor) a lakás tulajdonosáé, az összes többi fűtési berendezés a tulajdonostársak közös tulajdona. A távfűtőművek tulajdonjoga a társasház fűtőberendezésére való rácsatlakozásig terjed, ahol a távfűtőművek tulajdonában álló, az egész ház hőfogyasztását jelző hőmennyi-ségmérő van elhelyezve. Mindegyik tulajdonost a saját tulajdonában lévő berendezés fenntar-tási költsége (karbantartás, felújítás, csere) terheli.

A lakásban lévő radiátorokkal kapcsolatban a közgyűlés csak akkor hozhat bármiféle határo-zatot, ha előzőleg ezeket a radiátorokat közös tulajdonba veszik az alapító okirat módosí-tásával, ami kizárólag az összes tulajdonos beleegyezésével lehetséges.

Fentiekből következik, hogy – amíg a lakások hőleadói közös tulajdonba nem kerülnek az alapító okirat módosításával – a közgyűlés még 100%-os szavazataránnyal sem hozhat érvé-nyes határozatot az ezekre szerelhető folyadéktöltetű (vagy éppen telített gőz töltetű) termo-sztatikus szabályozó szelepekről, valamint a rádió távleolvasású un. költségosztókról. Egyéb-ként ezek a „költségosztók” nem alkalmasak a hőmennyiség mérésére semmilyen mérték-egységben (GJ vagy MWh), nem adnak hiteles adatokat a valós fogyasztásról, ráadásul a kiértékelésük olyan bonyolult, hogy a hőszolgáltatók nem is vállalják; „egy erre szakmailag felkészült cég” végzi el helyettük, „természetesen” külön díjazásért, ami persze nem a hőszolgáltatót, hanem a fogyasztót terheli.

2009. dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!