Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Honnan tudom, hogy egy földter...

Honnan tudom, hogy egy földterület magánterület?

Figyelt kérdés
Viszonylag sokat szoktam bóklászni a természetben, szántóföldek, mezők és másfajta földek között, mellett. Viszont honnan tudom, hogy a hely nem közterület? Addig nyilvánvaló, hogy ha látom a tököt vagy a répát, akkor azt valószínűleg nem az önkormányzat ültette egy szép nyári napon, de egy sima füves kaszálónál vagy legelőnél már nem ilyen egyszerű a helyzet.
2014. febr. 27. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:

"Addig nyilvánvaló, hogy ha látom a tököt vagy a répát, akkor azt valószínűleg nem az önkormányzat ültette egy szép nyári napon,"


Ebben erősen tévedsz. Ez a kömunkaprogram lényege.

2014. febr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy körül van kerítve.
2014. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg lerakni egy dirt-öt, ha magán akkor egyből eltűnik és látod a piros szöveget, hogy "this land belongs to ..."
2014. febr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kábé sehonnan de legjobban talán hogy körül van kerítve, de ez sem mindig igaz
2014. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magánterületen kevesebb csapadék hullik.
2014. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége, hogy magán vagy állami tulajdonú a terület, ugyanannyi jogod van sétálni mindkettőn, csak ne okozz kárt (például ne taposd össze).
2014. febr. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Itt Győrben a szemétláda katonák kitettek egy táblát, hogy katonai terület, belépni tilos. Ezer éve ott szoktam a kutyámat sétáltatni. Most meg félnem kell, hogy rám-rontanak a szemétládák és megbüntetnek. Érted (felkiáltójel) Ott sétálgathatnék a kutyámmal, nyugalomban a természet lágy ölén, és fertőző gondolatok gyötörnek, hogy mi lesz velem, ha kiugranak a fa mögül és felelősségre vonnak. A szemétláda katonák. Elmehetnek a picába. Ott vadászgatnak privátim és a népet kizárják a területről. Egyébként a Mosoni Dunát is elfoglalták valakik. Nem lehet csónakázni sem, mert megbüntetnek. Persze, ha minden szabályos a csónakon, akkor nem, de olyan nincs.
2014. febr. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
itt nem lehet semmit csinálni
2014. febr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok. Ezek alapján az ide vonatkozó szabályok mind gumiszabályok és teli vannak kiskapukkal. Kifejezetten az tetszik, hogy gyalogolhatok mindenfélén, de csak úgy, hogy nem teszek benne kárt. Ezek alapján bárki mondhat bármit: a gazda állíthatja, hogy letaposta az illető a termést, a sétáló meg azt, hogy az már úgy volt, amikor odament; bizonyítsa be valaki. Külön érdekes, hogy én még az életben nem láttam lekerített területet, csak közvetlenül a tanya mellett.
2014. márc. 2. 19:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!