Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen esetben tudom én...

Milyen esetben tudom én személyesen visszanézni az iskola biztonsági felvételeit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az iskolai szekrényemből elloptak egy 20.000 forintos adidas cipőt. Azonnal mentem az igazgatóhelyetteshez és ő azt mondta nekem, hogy személyiségi jogok miatt én nem nézhetem meg a felvételt, de másnapra megnézeti a felvételeket az iskola rendszergazdájával. Másnap mentem is az eredményekért, de azt a választ kaptam, hogy nem vettek észre olyat, hogy bárki is kivett volna a szekrényemből cipőt.

Mivel már egyszer volt alkalmam látni ilyen felvételt, tudom, ha alaposan nézik végig a videót, akkor biztosan észreveszik a lopást.

Szerintetek van rá mód, hogy megnézhessem a felvételt? Nyitott vagyok minden lehetőségre! Előre is köszi :)



2014. febr. 9. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél feljelentést a rendőrségen lopás gyanújával, ismeretlen tettes ellen! A felvételt így sem nézheted meg (ilyen személyiségi jogi törvények sajnos valóban vannak), de az iskola rendőrségi megkeresésre köteles a rendőrség számára átadni a felvételeket, így nagyobb eséllyel kézrekeríthetik a tolvajt.
2014. febr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Én simán eltudom képzelni,hogy a kamarán nem látszik a szekrényed, ezt nem tudod elérni.
2014. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Te nem nézheted meg személyesen de a rendőrségen tehetsz feljelentést.
2014. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rendőrségi feljelentés után a rendőrökkel karöltve nézheted vissza a felvételeket!
2014. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Ó persze. Aztán az a szerencsétlen rendszergazda szerinted végig nézett 8 órányi videót? Szólj a rendőrségnek.
2014. febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen esetben.
2014. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!