Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haláleset bántalmazást követőe...

Haláleset bántalmazást követően. Mi lehet az oka, hogy nincs felelősségre vonás?

Figyelt kérdés
Családunkban van egy ügy, egyik családtagomat többen megverték, ő ezután kómába esett és néhány hét után a kórházban elhunyt. Boncolás bántalmazást, koponyasérülést állapított meg, de a halál okaként nem emberölést állapítottak meg, hanem azt, hogy az ok nem meghatározható. A vád súlyos testi sértés volt emiatt, és nem emberölés, de ebben sem marasztaltak el senkit. Ért valaki ehhez? Hogy lehetséges ez, mi miatt?
2014. febr. 4. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromság, én már lefelejtem volna az ügyészt, ha egy ilyet benyel.

Ilyen nincs, meg kell panaszolni, fellebbezni mindent, új bírót, mindent kérni.

2014. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A fellebbezési idő sajnos már lejárt, de mindenképpen azon leszek, hogy újra felvegyék az ügyet. Eltökéltem, csak szeretnék tájékozódni előtte.
2014. febr. 4. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elkövető khm... újmagyar származású volt? Mert akkor esélytelen a perújrafelvétel.
2014. febr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert cigányok voltak az elkövetők. Azokra nem vonatkozik a törvény.
2014. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na ez igen zavaros, még az is ellentmond amit írsz.

Tehát ha valaki megver valakit és azután meghal azt nem emberölésnek veszi a törvény, mivel nem a gyilkosság volt a szándék, hanem egy jó alapos verés. Halált okozó testi sértés lesz, ami nem ugyanaz.


A bíróság és a rendőrség szakértői véleményekből dolgozik. Ha lekeverek valakinek egyet és az meghal, de az orvosszakértő azt mondja, hogy nem a pofontól halt meg, hanem abban a pillanatban kapott pl egy szivinfarktust, akkor megúsztam.


"Boncolás

bántalmazást, koponyasérülést

állapított meg, de a halál okaként nem emberölést állapítottak meg, hanem

azt, hogy az ok nem meghatározható."


Ha a szakértö azt mondja, hogy nem tudja a halál okát, akkor a bíró honnan tudná? Egy szakértő megmondja, hogy egy sérülés halálos e vagy sem. Megállapította a bántalmazást, de az nem volt olyan mértékű, hogy halálos legyen. A halál okát meg nem tudta megállapítani. Gondolom több szakértő is megnézte és egyiksem mondta azt, hogy a bántalmazás a halál oka.


Egyébként elég érdekes ez a kérdés, mert nem hinném, hogy csak úgy itt kérdezőskösz egy ilyen ügyben egy ügyvéd vagy ügyész helyett. Főleg, hogy még a hat idő is lejárt.

2014. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem romák voltak a bántalmazók, hanem a település prominens embereinek a fiai. Ők már a halál beállta előtt hangoztatták, hogy lefizetnek mindenkit, de nem fogják hagyni, hogy a gyerekeiknek /akik már nagykorúak voltak/ baja essen.

Volt egy hivatalból kirendelt nyomozás, hatósági boncolás, tárgyalás. A halottvizsgálati jegyzőkönyvből írtam a fentieket, amiről hozzá jutottam egy másolathoz. Továbbá beszéltem a bűnügyi osztály emberével, aki azt mondta, a vád súlyos testi sértés volt. Viszont érdekes, hogy még abban sem találtak bűnösnek senkit, pedig gondolom, hogy egy koponyasérülés nem történik magától. Továbbá a boncolás a verés után 1 hónappal történt, mert a bántalmazott addig gépeken volt. 1 hónap gyógyulási folyamat után tehát bántalmazási nyomok még mindig megállapíthatóak voltak, tehát elég agresszív verésről lehetett szó, nem arról, hogy valakinek lekevertek egyet.

Naivak lennénk, ha azt gondolnánk, hogy a szakértő nem azt ír a papírra, amit akar. Ismerem, hogy működnek ezek a dolgok, mert ilyen helyen dolgozom, rálátásom van.

Ügyvéddel is beszéltem, de neki anyag kell ahhoz, hogy értékelje az ügyet. Most ott tartok, hogy beszerezzem a nyomozati anyagokat. Eddig az ügyet a legközelebbi hozzátartozó intézte, aki nekem nem engedett betekintést, én meg bíztam benne. Hiba volt, de ez egy másik történet.

Közben meg nem értem, miért ne kérdezősködhetnék itt.

2014. febr. 5. 09:15
 7/7 anonim válasza:
Állj bosszút, ma már hiába fordulsz a törvényhez, hagynak meghalni, fogj egy kést, tervezz, vagy vásárolj lőfegyvert, tanulmányozd őket, 1 év múlva kinyírod őket, ilyen arcátlan embertelenséget én nem tűrnék, a börtön sem érdekelne, végeznék velük.
2014. febr. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!