Lakás tulajdonjogának ajándékozása ilyen esetben? SÜRGŐS!
Elég összetett a probléma.
A férjemmel több, mint tíz éve elváltunk, de közös lakásban lakunk és van két közös gyermekünk. Az utóbbi időben nagyon megromlott a kapcsolat kettőnk között és egy az egyben azt követeli, hogy írjak alá egy szerződést azzal kapcsolatban, hogy átíratom a nevére az egész házat, ami teljes mértékig az én nevemre lett vásárolva, tehát az én tulajdonom. A követelése fenyegetésszerű (kényszerítésnek is nevezhetném, mert egyenesen félek tőle, hogy mit fog tenni, tudom, nagyon rossz vége lenne, ha nem engedelmeskednék) és ha megteszem, gyakorlatilag ki is lakoltathat a lakásból, illetve jelentős hitelt halmozhat fel rá (ezek a szándékai).
A kisebbik lányom még nem töltötte be a 18. életkorát (idén fogja), többen azt javasolták, a tulajdonjogot ajándékozzam neki, így ha aláírom ezt követően azt a szerződést, amivel arra kényszerít, hogy az ő tulajdonába kerüljön az ingatlan, elvileg az már érvénytelennek számít, hiszen addigra már a lányom nevén lesz.
Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben az apa nem veheti el tőle/ tőlünk a tulajdonjogot és nem ruházhatja magára az ingatlant akkor sem, ha aláírom a szerződést, miután már a lányom nevére írattam azt? Ebbe (az ajándékozó-ajándékozott közti ügyekbe) nem szólhat bele akkor sem, ha a lány apja? Ezt az egy lehetséges módot találtam csak arra, hogy megtarthassuk úgy a lakást, hogy a későbbiekben se tudjon a volt férjem kényszeríteni az átírásra (a lányomat nem fogja, én kiszolgáltatottabb vagyok ilyen szempontból), mivel addigra már nem az én tulajdonom az ingatlan.
Illetéket sajnos nem tudnék fizetni, azért gondoltam erre a megoldásra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!