Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nézegettem az orosz közösségi...

Nézegettem az orosz közösségi oldalt, és rengeteg srácnak, férfinek van pisztolya vagy kalashnyikova, náluk ilyen könnyen lehet tartani?

Figyelt kérdés
Volt egy kép amiben ketten ültek egy fekete mercedesben, és kihajolva fogta a pisztolyt a gyerek
2014. jan. 17. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Elég nagy tirpákok. Magyarországon is van egy ilyen csoport...

Egyébként meg lehet, mert Oroszországban afrikai szinten van. Ha nincs engedélyük hozzá, egyszerűen lefizetnek valakit.

2014. jan. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
És mi van, ha hatástalanított, vagy játékpisztoly? Olyat itthon is tarthatsz, főként pózolni vele.
2014. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem a többsége éles, mert egy téli fotón pl a jött a cső végéből a meleg, tehát akkor lőhettek vele a pusztában.
2014. jan. 17. 20:07
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Első hozzászóló vagyok, kihagytam egy szót. Tehát: Oroszországban a korrupció van afrikai szinten.
2014. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na jó, akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba.


Oroszországban sokkal könnyebb lakás/otthonvédelmi fegyvert kapni. De ez általában valamilyen puska. Lehet sörétes, vagy golyós is (akár egy shotgun is vagy FÉLAUTOMATA Kalasnyikov is - szóval nem automata), de ezt csak otthon lehet tartani, otthonvédelemre. Nem lehet kivinni a magánterületről, maximum a lőtérre. Ilyet nem osztogatnak mindenkinek csak úgy, ész nélkül, de sok embernek van (tehát nem lehetetlen, mint amilyen Magyarországon). Azért alapfeltétel, hogy ne legyen nagy alkoholista, legyen beszámítható és értsen a fegyverekhez (bár ott mindenki férfi volt katona).


Oroszországban az éles maroklőfegyverek nem elterjedtek. Pisztolya nem lehet úgy mindenkinek, mint az USA-ban, vagy Csehországban és Szlovákiában. De több is van, mint Magyarországon. Úgy általában aki politikus, állami szervnél dolgozik (rendőr, katona, vámos, adóhivatalos pl), vagy eléggé le tudja fizetni a rendőrséget, az kaphat éles pisztoly tartására és viselésére engedélyt.


Oroszországban a legelterjedtebb pisztolyformájú önvédelmi fegyver a gumilövedékes pisztoly. Ez egy ilyen tölténnyel működik. De ebből csak a gumit lövi ki értelemszerűen:

[link]

Ilyenje szinte bárkinek lehet (büntetlen előélet és +18 év után) pont úgy, mint Magyarországon gázpisztolya. A boltban megveszi és lehet rá kérni a rendőrségtől viselési engedélyt.


Amit te láttál, az az arányok alapján valószínűleg gumilövedék volt (mert abból nagyságrendekkel többje van az orosz civileknek, mint élese). Ha látsz valakit lőni ilyen pisztollyal, annak a hanghatása, lángcsóvája teljesen megegyezik az éles pisztolyéval. És a gumilövedékes pisztolyok legtöbbször valamilyen éles pisztoly formáját másolják, vagy legalábbis emlékeztetnek éles pisztolyra. Pózerkedni azok is tökéletesek.

2014. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!