Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy általam készített...

Ha egy általam készített képet egy internetes hírportál felhasználja, de én nem engedtem meg neki, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Adott egy hírportál az interneten, melynek egyik, 2008-ban megjelent cikkéhez az én fotóm az illusztráció. Véletlenül találtam rá, böngészés közben. A saját oldalamra 2007-ben raktam fel a fotót, az oldal alján egyértelműen jelzem, hogy minden szerzői jogra igényt tartok. A kép valószínűleg 2008 óta illusztrálja a cikküket, forrás nincs feltüntetve, és meg se kérdezték, hogy elvihetik-e. Érdemes perelni, vagy fölösleges, mert az ő ügyvédjük úgyis ütőképesebb? :D Nem foglalkoznék vele, ha egy nonprofit szervezet, vagy magánember teszi ki. De ha vállalkozás vagy sajtóorgánum csinálja ezt, akkor az szerintem eléggé felháborító.
2014. jan. 3. 03:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben először az oldal üzemeltetőjével beszélnék. Egy egyszerű e-mail, mellékelve a "bizonyíték", és talán kettesbe is eltudjátok intézni.

Ha nem válik be, mehetsz a rendőrségre. De ha elég nagy vállalkozásról van szó, elég elképzelhető, hogy megnyernék a pert.

De a szövegem első felét mindenképp érdemes megfogadnod.

2014. jan. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 3. 12:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ezzel a cikk szerzője akár még bitorlást is elkövethetett, hiszen a sajátjaként is feltünthette, de ha nem is, akkor is megsértette a szerző joghoz kapcsolódó jogaidat, ami bűncselekmény! A megkeresésedhez még odatűzheted beidézve a Btk. 384-385. §-át, és még hozzáírhatod, hogy a büntetőeljárás alatt a polgári jogi ignyeidet is elő fogod terjeszteni. Erre biztosan le fogják szedni a képet.
2014. jan. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!