Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális ha a megvett üditőmbe...

Legális ha a megvett üditőmbe mérget rakok, és ha ellopják akkor már mérgeződjenek meg?

Figyelt kérdés
Panel lakásban a rács és az ajtó között van olyan 1x2m-es tér, eddig ott tartottuk az innivalókat, most 1 bottal odahúzták és kiszedték a rácsok között. Az lenne a kérdésem hogy ha mérget raknék az üditőbe, akkor én büntethető lennék, hogy megmérgeztem valakit?
2009. nov. 28. 16:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

te vagy a kamerás:)


ne tartsad inkább ott azt mondanám, de érdemes ezt hashajtót eljátszani tleg. de akkor úgy tedd ki az üditőt, h tutira ellopják, valami drága fajtát, népszerűt.

2009. nov. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi van ha nem hagyják abba ? Még semmit sem tettél, de már sopánkodsz, hogy mi van ha nem...

Először tegyél valamit, majd elemezd az eredményt és határozd meg a következő lépést.

2009. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
55%
És ha két kisgyerek szedi ki, akik fel se fogják, mit csinálnak?? Gondolkozzál inkább!!!és ne tartsd ott a cuccot!
2009. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%
mit csinálnának? fosnak egy nagyot, az nekik sem árt, főleg ha nem most barnultak. jó lecke lesz nekik.
2009. nov. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
34%
Ha annyi eszük van, hogy egy lezárt rács mögül kipiszkálnak valamit egy bottal, akkor nem lehetnek olyan kis ártatlan gyerekek.
2009. nov. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, lehet, hogy én vagyok a hülye, de azt gondolom : ha az ajtóm elől ellopják a holmijaimat, akkor ezután nem oda teszem majd, hanem a lakásomba!


Ugyanúgy, mint aki megbüntethető a kerítésébe vezetett áramért, te is megbüntethető leszel a mérgezett üdítők kirakásával!!!


Megértem, ha bosszant a lopkodás, de valahogy másképp védekezz!...


Pl.:

- a rácsra szerelhetnél átlátszatlan plexilapokat, amivel megakadályozod a belátást (ha nem látják, mi van a rács túloldalán, akkor nem is ingerli őket lopásra a kitett cucc)...

- ne tegyél ki semmit a rács és az ajtód közé...

- szerelj fel mozgásérzékelős reflektort : ha valaki a rács előtt van, felgyullad a lámpa (remélhetőleg, ezután nem fog a rácsnál matatni)...

- költözz el máshová, ahol nem ilyen lopkodós népség él...

2009. nov. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk a dolog úgy kezdődik, hogy a kérdező lopott el a rácsával 2m2-t a közös lépcsőházból.....
2009. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
67%

Egy üdítőért megmérgezni valakit??? Nem durva ez egy kicsit? Tartsd máshol az üdítőt, vagy figyled ki hogy ki lopkodja és szólj rá vagy jelentsd fel. De hogy megmérgezd??!!! Jó hogy nem lövöd agyon! Jesszusom!

Amúgy meg az értékediet ne tartsd olyan helyen, hogy el lehessen lopni. Tartsd a lakásodon belül.

2009. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

"értem, köszönöm. egyébként hogy tudná bizonyitani hogy én raktam bele? azzal bevallaná hogy lopta, nem?"

Ha megölöd, utána már nem tud semmit bizonyítani. Lopásért halál, ez még az ószövetségi elveknél is szigorúbb büntetés lenne... És nem a lopás bűnét kicsinylem le.

2009. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Igen, ez tényleg furcsa...

Rácsot max. a saját bejárati ajtómra szereltethetek, de a lépcsőház már közös tulajdon, nem keríthetek el önhatalmúlag egy részt belőle!!! (Legfeljebb akkor, ha a társasház közösségétől megvásároltam ezt a területet.)

2009. nov. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!