Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha rendeltem valamit karácsony...

Ha rendeltem valamit karácsonyra, és még a mai napig nem ért ki, 02-án kapnám meg, akkor én már nem vagyok köteles azt átvenni ugye?

Figyelt kérdés

Karácsonyra igérték. A fogyasztóvédelemnek is írtam, ők 2 oldal nehezen érthető szöveget adtak.


Átadták a futárszolgálatnak és előre fizettem, de nem kommunikálnak, nem olvasnak levelet, és nem kell már a termék amit rendeltem.


Nekem nem elég ha visszafizetik, mert a postaköltséget se vagyok hajlandó fizetni.


2013. dec. 30. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Postaköltséget buktad így is úgy is. Az interneten rendelt árut meg asszem 8 napon belül kötelesek visszavenni.

Arról a cég nem tehet, hogy te időközben meggondoltad magad.

2013. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fogyasztóvédelem annyit mondott, mivel ők karácsonyra igérték, így ha nem veszem át az árút, minden költséget, vissza kell utalniuk.


Ha átveszem, visszaküldhetem, de akkor a szállítás engem illet.

2013. dec. 30. 21:21
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyébként tehet, mert mikor megrendeltem, ki volt írva, hogy: "karácsonra otthonában lesz a termék" és küldtem is egy levelet hogy biztosan?


Ők nem hiszem hogy elolvasták, mert közöltem hogy nem kérem, ha nem ér ki időben. Ennek ellenére kiküldték ma a futárszolgálathoz. (20-án adtam fel ahirdetést)

2013. dec. 30. 21:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elállási szándékot a termék átvételétől számított 8 munkanapon belül személyesen, telefonon, levélben, e-mailben teheted meg, de a terméket csak azután küld vissza, ha nem zárkóznak el a törvényes megoldástól!


A termék visszaküldésének költsége sajnos téged terhel. Ha van boltjuk és nincs messze személyesen is megteheted.

[link]

2013. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De még nem vettem át, most indítják. Átadták a futárnak.


Közben én már jeleztem hogy nem akarom átvenni, vissza az egész, a cég nemtörödömsége miatt.


Gondoltam volna hogy az edigital képtelen teljesítani azt amit igér?

2013. dec. 30. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a Fogyasztóvédelem azt tanácsolta ne vedd át, akkor ne vedd át!
2013. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De azt nem értem csak, miért nem lehet megelőzni hogy átadják a futárnak. 20-a óta nem volt idejük elolvasni 2 levelemet.


Elővétellel vásároltam, most a cégen múlik hogy törvényesen visszautalja a termék árát, vagy a szállítást is.


Mindenesetre több pénzt vagyok hajlandó beleölni ebbe, ha a szállítást nem téritik vissza.

2013. dec. 30. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!