Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A külföldről behozott nem...

A külföldről behozott nem levámolt cigarettát eladása és lopása ellen mit lehet tenni? Magyarázat lent!

Figyelt kérdés
Ha valaki Ukrajnából behozza a cigit (persze ami nem meg engedett) és otthon a házánál árulja és lebukik mit kaphat érte? Illetve ha valaki oda megy hozzá mint vevő és nem fizeti ki az elkért cigit hanem elszalad vele azzal mit lehet kezdeni? Abban az esetben ha az eladó ismeri a "vevőt" feljelentheti azzal hogy meglopták az ő által engedély nélkül árult cigaretta miatt?Köszönöm a választ! (egy közeli ismerősömmel megtörtént)ezért kérdezem!
2009. nov. 26. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az ismerősöd lebukik,megbüntetik.Mivel tiltott dolog,ha feljelenti az illetőt,akkor azt is megbüntetik ugyan,de saját magát is lebuktatja.Jobb,ha csendben marad és abbahagyja az cigivel való üzletelést.
2009. nov. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem is kevés bírságot szabnak ki, ha megtalálják nála a cigarettát. Ha eladáskor a vevő fogja magát, és lelép fizetés nélkül, akkor jobban jár, ha benyeli az eladó a békát, különben igaza van az első válaszolónak, hogy mindkettőjüket megbüntetik.
2009. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egyik kocsmáros ismerösömnek a pultja alatt 1 doboz ukrán cigarettát találtak 250 000 Ft bírságot szabtak ki rá
2009. nov. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
úgyhogy szerintem ne nagyon jelntgessen ő senkit:D
2009. nov. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az ilyen illegális cigarettaárusoknak körültekintőbbnek kell lenniük...csak a megszokott vásárlóiknak szabad cigit eladniuk, vagy valaki olyannak, akiért egy már rendszeres vásárló vállalja a felelősséget... épp azért, mert egy idegen simán elszaladhat a cigivel, sőt, akár rájuk küldheti a vámosokat is... szóval ha egy idegen megy oda cigit venni, tenni kell a hülyét és kiröhögni,hogy hogy képzeli,hogy ott cigit tud venni... más megoldás nincs...elvileg az a cigi nem létezik,így hogyha elfutottak vele, akkor ihatnak rá hideg vizet...


igaz, én csak vásárló vagyok,de ezért tudom,hogy működik...a városomban két család árul cigarettát, de abból mi csak az egyiknél vagyunk törzsvásárlók,a másik nem adna nekünk, maximum akkor,hogyha egy saját vevője közvetít...hitelt is csak azért szoktunk kapni,mert mi már két éve onnan hordjuk a cigit minden hónapban, így tudják,h megbízhatóak vagyunk, de más pl hitelt sem kap...

2009. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!