Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntethetnek ezért?

Megbüntethetnek ezért?

Figyelt kérdés

Szóval van 1-2 kép, amiket lementek magamnak egy oldalról, ahol elvileg fizetni kéne értük. Jobb klikk mentéssel, ugye kiírja, hogy copyright stb. így marad a jól bevált print screen + paint-es összeszerkesztés. Végül ezeket a képeket megosztom az oldalamon/blogomon. DE! a képről nem tüntetem el (nem is tudnám) a vízjelet, meg 'tag'-eket.

Ha az oldal tulajdonosa észreveszi, akkor jogosan felszólíthat arra, hogy ne osszam meg a képeket, mert "lopásnak" számít? Az oldalról az én módszeremmel ugye bárki más le tudja így menteni + ott van vagy 5féle méretben megadva, amiből válogathat az ember.



2013. dec. 18. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy a manóba nem büntethetnének meg érte. A jó szerencsén múlik, ha nem. A nagy sebességű hálózat, a legújabb szoftver-hardver fejlesztések azzal is járnak, hogy egyre jobb és gyorsabb plágiumkereső robotokat vetnek be. Ha megtalálnak, csúnya per lehet belőle.

A vízjel megtartása semmi.

Bármit letölthetsz a gépedre, a firefox elég jó segítséget tud nyújtani a különféle védelmi trükkök ellen (pl. jobb klikk letiltása, átlátszó gif kép fölé pozícionálása stb.). Ez a te dolgod. De újra publikálni csak engedéllyel szabad.

2013. dec. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 intrepid ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan perelhet, ha jelezte, hogy ez az ő szellemi terméke, és csak pénzért letölthető, és te letöltöd, és hozzáférhetővé teszed más oldalon, ezzel neki anyagi kárt okozol. Én zenében tudok nagyon komoly pénzekről, ahol szerzői jogok megsértése miatt fizetni kellett. Volt egy köztársasági elnök is, aki emiatt elveszítette a diplomáját, majd le is kellett mondania.
2013. dec. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Az én módszeremmel a bankot is bárki ki tudja rabolni, a szomszédom módszerével az anyósát is bárki meg tudja ölni. Töröljük el a törvényeket!
2013. dec. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából sejtettem, hogy ezt a választ kapom csak számomra kissé ellentmondásos a dolog. Én úgy vagyok vele, hogy amit az ember egyszer felrak a netre, az már nem lesz többé privát hiszen bárki hozzáférhet így vagy úgy...

2013. dec. 19. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaja! A festményt is hazaviheted a képtárból, a könyvet a könyvesboltból. Hát persze.
2013. dec. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Felfogtam a dolgot, boldogítsatok mást;)
2013. dec. 19. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!