Egy független bírósági végrehajtónak van e lehet e arra lehetősége, hogy nyomozzon egy információ alapján egy adós után? A többi lent.
Nekem valaki tartozik 100.000Ft-tal,de eddig sehogyan sem tudták behajtani rajta,mert nemvolt behajtható,mert a fickónak nem volt nyilvántartható ingó-ingatlan vagyona,jövedelme.
Nem régen,azaz egy hónapja viszont információhoz jutottam arról,hogy a fent említett adósomnak,a nevére az apja KFT-t,s a házuk felét íratta,ezek után kérdem én,hogy ebben az esetben,egy független bírósági végrehajtónak van e,lehet e joga-lehetősége arra,hogy egy iLyen információnak utánajárjon?
A fent említett adós ellenem cselekményével elkövette a BTK.313/C.§(1)bek b.)pontjába ütköző és a (3)bek a.)pontja szerint büntetendő folytatólagosan elkövetett készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélés bűntettét,valamint a 3 rendbeli a BTK.276.§-ába ütköző és büntetendő magánokirat-hamisítás vétségét
A bíróság által alkalmazott egyéb jogszabályok:
A BTK.51.§(1)és(2)bek,az 52.§-a,a Be.335§(4)bek,a 338.§(1)bek,a 259.§(1)bek,a PTK.339.§(1)bek,az Itv.42.§(1)beka./pontja,az 58.§(3)bek,és a 71.§(3)bek,valamint a 6/1986.(VI.26.)IM. rendelet 13.§(2)bekezdése. Az ítélet született
Pécs.2009.03.24.
A bíróság ítélete 2009.04.06.jogerőre emelkedett és végrehajtható.
Én csak hallott információval rendelkezem,s a tények ismeretében valószínű,hogy az adósom nem ismerné be nekem az információ valóságát,kérdem én,hogy ennek tudatában elvárhatom e a megbízott bírósági végrehajtótól azt,hogy a már E-mail-ben közölt információ valóságtartalma után nyomozzon,illetve esetleg nyomoztasson?
Ez nem "nyomozás", de természetesen minden nyilvántartást megkeres: ingatlannyilvántartás, zálogjogi nyilvántartás, autó-tulajdonosok nyilvántartása, cégbíróság... Szóval, ha tényleg bejegyzett tulajdonos lett a kft-ben (tehát üzletrésze van), és az ingatlanban is tulajdonos lett, akkor azt a végrehajtó azonnal tudni fogja.
És neked nem kell semmi információt adnod ehhez a végrehajtónak, ő ezeket a megkereséseket hivatalból teljesíti, amint kifizeted a végrehajtási díjelőleget neki.
Megkeresi még a NYUFIG-ot is, bankokat... Majd leírja, hogy kiket, jó hosszú a lista.
Amikor elindítottam a végrehajtást(illetve a bíróság),egyszer már fizettem végrehajtási költséget,akkor most megint ki kell újra fizetnem?
Mert amikor a legutóbb jártam a végrehajtónál,akkor azt mondta,hogy nem kell újra kifizetnem,akkor most mi van?
szia,
a végrehajtó nem nyomozóhatóság.
szia
szia
(röviden)
Ha már folyik végrehajtási eljárás akkor a végrehajtó a végrehajtási lapon kiálított és kért végrehajtási cselekményeket fogja végrehajtani azaz kérte-e, az adós minden vagyonára, munkabérére,stb az eljárás lefolytatását? Ha az adósnak van pl cég a nevén ( ezt be is lehet jelenteni a végrehajtónak)akkor a cégben lévő tulajdonrészét lelehet foglalni, ugyancsak ha ingatlana van akkor azt, de az összeg nagyságrendjétől függően először a munkabérrel kell kezdeni, ha ez nincs akkor a fokozatosság elvét fogja követni a végrehajtó.
szia
Az az érdekes helyzet,hogy amikor az ítélet megszületett nekem semmilyen papírt nem kellett kitöltenem,csak a végrehajtási költséget kellett kifizetnem.
Nos ebben az esetben mi a helyzet?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!