Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehetséges, hogy a...

Hogyan lehetséges, hogy a sógorom kap szociális segélyt? Nem kell regisztráltnak lenni egy évig?

Figyelt kérdés
Sógorom novemberben szabadult a börtönből. Elment a munkaügyi hivatalba elintézni a szociális segélyt. Már meg is kapta a pénzt. Nekem bezzeg egy évig regisztráltnak kellett lennem és semmit sem kaptam. Hogy van ez?
2013. dec. 17. 11:59
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
Lehet, hogy a pártfogója intézte el neki.
2013. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Miért nem tőle kérdezed meg?
2013. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ő sem tudja.
2013. dec. 17. 12:10
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ha az előző évben voltminimum 30munkanapja.
2013. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Társadalomba vissza tud illeszkedni, de munkát soha nem fog kapni, max feketén.
2013. dec. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Akkor majd elküldik közmunkára.
2013. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hova tűntek a válaszok? Akkor megismétlem: A börtönben NEM tudott állást keresni és regisztrálni. A büntetést letöltötte - tilos tovább büntetni. Ezért kap segélyt, hogy amíg ti, közélben élők, sógorok, komák segítetek neki visszaállni a társadalomba, addig ne haljon éhen.
2013. dec. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

De jó, hogy létezik saját vélemény. Kár, hogy ha ez valakinek nem tetszik, fogja magát és eltünteti a válaszok közül. Miért nem az válaszol csak, aki megteheti?


Szép mondhatom.

2013. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

"A börtönben NEM tudott állást keresni és regisztrálni. A büntetést letöltötte - tilos tovább büntetni. Ezért kap segélyt, hogy amíg ti, közélben élők, sógorok, komák segítetek neki visszaállni a társadalomba, addig ne haljon éhen."


Csak annyit fűznék hozzá, hogy az én szomszédasszonyomnak sem vize, sem pedig villanya nincs a házban, majdnem éhen halt. Mégsem kapott addig egy forint segélyt sem amíg le nem járt az egy év regisztrálási idő. Na?

2013. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
"Na?" Ez szomorú és sajnálom. De az, hogy ő sem kap ezen nem segít. Viszont a szomszéd vállalhatott takarítást, gyerekvigyázást vagy valamit - a börtönben ezt nem teheti meg, ezért ez nem olyan igazságtalan,mint ahogy gondolod. Tudom, hogy nagyon nehéz, de próbáljunk meg egymásnak SEGÍTENI, mert az áskálódás nem fog senkinek sem segíteni, az áskálódónak sem.
2013. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!