Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi esetben megvalósult...

Az alábbi esetben megvalósult e a személyiségi jogsértés?

Figyelt kérdés
Egy egyesületi körlevélben ami az egyesülettagjainak szolt olyan tényeket közöltem egyik haragosommal hogy Ö büntetett életű, ellene büntető eljárások folynak. Haragosom pert indított ellenem és kártérítést is követel. Szerintem e közlések levélben kerültek közlésre ami nem meríti ki szerintem a személyiségi jogok sérelmét? A törvény hogy rendelkezik ez esetben? Mit tanácsoltok védekezésképpen? Köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 13. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
ez maximum becsületsértés, de mivel egyesületi körlevél, nem is nagy nyilvánosság előtt. rágalmazás nem, ha tényleg büntetett előéletű. nem kell aggódni, ilyenek miatt ha elítélnek is (nem hiszem) akkor se kell fizetni. a becsületsértés is csak akkor áll meg, ha ezáltal negatívan változott meg a többiek véleménye, és ezért ők hátrányok érték. a kártérítést se értem mi alapon akarja, milyen anyagi hátrány érte?
2013. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos a híresztelés valótlan volt nem büntetett előéletűről van szó. Polgári peres eljárást indított ellenem.
2013. dec. 14. 19:59
 3/4 anonim válasza:
Konkrét ilyen ügyben jelentettek fel engemet is. Csak én egy Kft. dolgozójának azt találtam mondani hogy Ö egy börtönviselt ember.Amit persze csak bosszantásként tettem. A bíróság kikérte a sértett személyről az erkölcsi bizonyítványát ami bizonyította azt hogy büntetlen életű a sértett. A bíróság megállapította a jó hírnév sérelem megvalósulását, ami a valótlan közléssel valósult meg.Elsőfokú bíróság 3000000 Ft nem vagyoni kártérítésre kötelezett, fellebbezésemre a legfelsőbb bíróság súlyosbította az ítéletet mert megállapította azt hogy senkit büntetett életűnek a jogerős ítéletig nem nevezhető, és 4500000 Ft nem vagyoni kártérítés megfizetésére kötelezett.Sajnos a házam bánta ezt a felelőtlen közlésemet.
2013. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
eléggé hihetetlennek tűnik, hogy 3 millát élből odavágnak büntetésként. az egész cég előtt mondtad?
2013. dec. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!