Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pénzbírság leülésénél egy...

Pénzbírság leülésénél egy börtönben töltött nap hány forintot törleszt?

Figyelt kérdés
Nagyon kérek mindenkit ne ítélkezzen, a barátomat lecsukták mert nem fizette be határidőre a 100ezer forintot ami a pénzbírsága volt egy régi ügy miatt. Van aki azt mondja hogy 400 Ft/nap, de olyat is hallottam már hogy 150... Mi az igazság? Légyszi írjon aki tudja, fontos lenne.
2009. nov. 19. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátomnak is vannak tartozásai, jött végrehajtó is. A végrehajtó azt mondta, hogy egy nap 1.000.- (ezer) Ft törlesztés. Az már más dolog, hogy a barátom pedig fogta magát és külföldre távozott :-) és nem is akar visszajönni, nem tetszene neki a börtön.
2009. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezer???? Úsiten de jó lenne akkor 100 nap lenne csak. Az is sok de többel ijesztgettek az ismerősök. Nagyon köszönöm remélem igazad van. Jah és még annyit szeretnék tudni, csak mert nagyon nem értek hozzá, hogy ha letelik az összes forint, akkor egyböl jöhet is ki vagy még van eg kis büntetés része is a dolognak hogy ,,szenvedj csak a tettedért"?
2009. nov. 19. 16:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én így emlékszem, hogy a végrehajtó azt mondta, ezer Ft/nap. A lakásban voltam, amikor a barátom is, mert nem egyeztem bele, hogy bármit lefoglaljon, mivel a lakásban lévő tárgyak majdnem mindegyike (egy-kettő kivételével) az enyémek. Ekkor rákérdeztünk, hogy a börtönbüntetés milyen hosszú lesz és a válasza ez volt, ezer Ft/nap. Az, hogy ha letelik a büntetés, utána pontosan hogy is lesz, nem tudom, mert a barátom nem várta meg, hogy lecsukják, inkább angolosan távozott és most a Föld másik oldalán van, körözés alatt nem áll, tehát nem hozathatják haza.
2009. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha letelik a büntetés, nem tarthatják benn, kivéve, ha netán a börtönben valamilyen hibát követ el (verekedésbe keveredik stb.), ekkor plusz büntetést szabhatnak ki.
2009. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaj és lenne még egy fontos kérdésem! Ha külső ember /rokon, barátnő, ismerős/ befizeti azt az összeget amit neki le kell ülnie, akkor kijöhet? Vagy ilyenkor már nem segít a befizetés??
2009. nov. 19. 17:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Benne van az ítéletben, hogy hány Ft egy nap, csak meg kell nézni. De 1000-nél kevesebb is szokott lenni.
2009. nov. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem is írták benne van az ítéletben nagy valószínűséggel, hogy mennyit törleszt naponta, mivel ezt a bíróság állapítja meg. A jelenlegi gyakorlat szerint az egy napi tételnek megfelelő összeg 200 és 1000 Ft között van, de ettől el is térhetnek.

Zárójelesen megjegyzem, hogy a pénzbüntetést a következőképpen állapítják meg: napi tétel (ez a bűncselekmény súlyától függ, min. 30 - max. 540 napi tétel állapítható meg) SZOROZVA egy napi tételnek megfelelő pénzösszeg (amit az elkövető vagyoni, jövedelmi viszonyai alapján határoznak meg, ennek a minimuma: 100 - maximuma 20000Ft). Szóval: napi tétel x egy napi tételnek megfelelő összeg.

Egy napi tétel összegének a helyébe pedig logikusan egynapi szabadságvesztés jár.

2009. nov. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egy ilyen akció azért rajta lesz az erkölcsin! Azt pedig sok munkahelyre kérnek!Más megoldás nincs?!
2009. dec. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nincs, már nem aktuális a dolog mert be lett fizetve a teljes összeg és ki is engedték. azért köszönöm szépen a válaszokat.
2009. dec. 23. 10:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!