Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig mehet el valaki a...

Meddig mehet el valaki a védelmében, ha zaklatják?

Figyelt kérdés
Mondjuk ismerek egy primitív fiút, aki zaklatott egy ideig, olyan is volt, hogy követett az utcán és hangosan nyomta a hülyeségeit (ő kiabálni is szokott az utcán, nála ez normális). Mondták, hogy elkapnak az utcán, meg minden. Ez meg a haverja annyira primitívek, hogy hiába verném meg kicsit, az csak rosszabb lenne, életveszélyben is lehetnék, ki tudja, mit tennének akkor ezek az állatok. (Azóta kerülöm őket, csak pár alkalommal láttam, abból kétszer elkezdett ordibálni.) Tehát ilyenkor nem lehetne-e a legsúlyosabb módon eljárni vele, hogy ne legyen esélye a reakcióra? Tudom, a legjobb megoldás, ha nem foglalkozok vele - bár ezeknél sose lehet tudni, hogy mit fognak csinálni.

2013. nov. 9. 13:56
 1/8 anonim válasza:
Hát... Ha a telkeden van engedély nélkül akár le is ütheted. Azt önvédelemnek veszik. Az utcán viszont egy snassz pofon vagy 60.000-be kerül. Szerintem rövid a póráz..
2013. nov. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem egy pofon, bunyó simán belefér, ha zakatnak téged, azaz megsértik a jogaidat. Nem vagy köteles ezt engedni. A kérdés az, hogy meddig mehetünk el? 8 napon túli sérülésig? Vagy a végsőkig? Mert ha az ilyenek ott élnek a közelben, és vissza akarnak vágni egy alapos verés után, életveszélyben van az ember. És joga van megvédeni magát.
2013. nov. 9. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg hivatalos útra terelni?Tudod, rendőrség.
2013. nov. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A rendőrséget nem szeretem, olyan óvodás dolog ez a feljelentgetés.
2013. nov. 9. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy óvodás megoldásnak tűnik, de amíg csak beszólongatnak, Te nem tehetsz semmit. Az nem jogos önvédelem hogy szidja az anyádat te meg fejbe rúgod. Ha véletlenül megtámadna akkor okozhatsz neki olyan sérülést, amit legrosszabb esetben ő tudott volna. Ez azt jelentheti hogy ha fegyver nélkül támad meg, még hirtelen felindulásból se ölheted meg. Vagy akkor se bánthatod tovább ha már nem akar támadni és el akar futni, vagy képtelen tovább támadni. Legjobb megoldás ha veszel egy gázspray-t és elkerülöd őket. ha meg mégis betámadnak akkor ők járják meg. De mi az oka hogy ennyire kötekednek? Ok nélkül csaknem.
2013. nov. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valami apróság az oka, egyszer egy ideig nem értem rá, hogy elmenjek velük bulizni, és erre bekattantak.
2013. nov. 16. 09:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha egy buli miatt akarnak megverni akkor ti vagytok óvodások. Ha megvernek, akkor meg két választásod van: vagy hagyod hogy állandóan szivassanak utána is, vagy feljelented őket, de akár el is mondhatod nekik, hogy fejezzék be mert rá fognak b***ni. Üdv.
2013. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem én vagyok óvodás, én rendes voltam velük, csak ezek nagyon buták voltak. És szemetek is.
2013. nov. 18. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!