Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanúnak idéztek bírósági...

Tanúnak idéztek bírósági tárgyalásra, de nem ismerem a gyanúsítottat, soha életemben nem hallottam róla. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Beidéztek tanúnak, most már másodszorra, az előzőre nem mentem el. A tanút soha életemben nem ismertem, számomra teljesen ismeretlen ez a név. Az idézési levelet mindkét esetben édesanyám vette át. mit tegyek? Nem szeretnék belekeveredni semmibe, amihez semmi közöm. Tanácsokat kérek!

2013. nov. 6. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
el kel meni különben a rendőrség fog érted meni és kilométerenként kiszámláznak majd 400forintot
2013. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Ha beideznek az parancs, akkor be kell menned.

A vallomasodat odaadjak leirva nehany nappal elore, majd figyelj hogy hibatlanul tanuld meg mert papir nelkul kell elmondani!

Posze nem vagy? Mert akkor logopedus is kell. A lenyeg hogy amikor odaersz hogy "akkor meg nem sejtettem", na ott SISTEREGJEN a gyulolet!

2013. nov. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tetro ***** válasza:
Nem muszáj bemenni. Persze akkor biztosan pénzbírságot kapsz, majd körözést adnak ki ellene, de nem muszáj.
2013. nov. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne szarakodj, mert neked fog fájni! Pénzbe kerül, már az is hogy nem mentél el, de jó igazolást vigyél magaddal, vagy a pénzed!
2013. nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

El kell menni, mert megbüntetnek és elővezetnek!

Ott aztán elmondod a bírónak, hogy mit tudsz, mit nem.

Az meg lényegtelen, hogy ki vette át az idézést, de ha nem akarsz neki is kellemetlenséget, ne is említsd meg!

2013. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%

Én jövőhéten megyek tanúnak a bíróságra. Egy piti ügyhöz, minimális információt tudok adni. Eleve nem tudom, hogy képzelik, hogy engem rángathatnak időpontra bárhova is. A levélben pedig benne van a fenyegetés, hogyha nem lennék el elővezetnek.

Felnőtt ember, vezető beosztással nehezen viseli el ezt az AVH-s stílust. Nekem senki ne húzza az időmet. De, ha már volt pofájuk odarángatni majd elszórakozok velük, hogy szokjanak le a bírók erről az össznépi szórakozásról, hogy tanukat rángatnak be. Nincs nekem erre időm.

Ez azért van, hogy költsék a közpénzt. Tegyél te is panaszt és kérj költségtérítést és ahol lehet tegyél alájuk.

2013. nov. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De nem tudom elkerülni, hogy kapcsolatba kerüljek ezzel az emberrel? Esetleg írnék, vagy a nevemben írna valaki a bíróságnak? Lehet, hogy így kerülök bajba, ha elmegyek. :-(
2013. nov. 6. 16:54
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"De nem tudom elkerülni, hogy kapcsolatba kerüljek ezzel az emberrel?"


Mi az, hogy elkerülni? Inkább vágd jól pofán, hogy miatta kell ugrálnod.

2013. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tetro ***** válasza:

16.54

nem értem hogy kerülnél ettől bajba. azt meg nehéz elhinni, hogy nem is sejted milyen ügyről lehet szó...

2013. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért kerülnél bajba, ha elmennél? Akkor kerülsz bajba, ha nem mész. Egyszerűen elmondod majd ott is, hogy nem ismered a vádlottat, nem tudsz semmit, kérdésekre válaszolsz és ennyi.


Az is lehet, hogy egy másik tanú miatt idéztek be, az ő állításait kell igazolnod vagy cáfolnod.

2013. nov. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!