Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Könnyen szerezhetnék állampolg...

Könnyen szerezhetnék állampolgárságot?

Figyelt kérdés
magyarországi szerb vagyok szerb névvel, vallással és identitással viszont magyarországon születtem és magyar az állampolgárságom. ki szeretnék menni tanulni /késöbb esetleg dolgozni szerbiába. viszonylag könnyen kaphatok állampolgárságot?és a magyarrol le kell mondanom mindenképpen?
2009. nov. 15. 22:47
 1/2 anonim válasza:

A magyarról nem kell lemondanod. Legalább három évig ott kell élnek, 18 éven felüli cselekvőképes személynek kell lenned. Amennyiben házasságot kötsz egy ottani személlyel, és több mint három évet együtt éltek, utána egy nyilatkozatot kell csak tenned, hogy szerb állampolgárnak vallod magad. Ha vannak felmenőid, vagy ott élő rokonaid még könnyebb a helyzeted.

Bővebben egyébként a törvényt megtalálod a szerb parlament oldalán: Zakon o drzavljanstvu címen.

Remélem tudtam segíteni.

2010. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen könnyen szerezhetsz jellentkez a megfelelő hatoságoknál.
2010. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!