Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kardot hogyan lehet törvényese...

Kardot hogyan lehet törvényesen szállítani?

Figyelt kérdés
Egyik ismerösömnek mutatnám meg a kardomat, de nem tudom, hogy vihetném el. Mert utcára nem vinném ki, az biztos, kitudja, elvennék tőlem, vagy a rendörség egyből elkobozná, és vinne be a kapitányságra... Kocsival? És hogy? Ha megállítanak, és meglátják, akkor is ugyan ez lenne. A kard nem gyilkolásra van kiélezve, de azért éles. Mint egy kés kb.Fegyvert tudom, hogy lehet szállítani. Ismerösöm vadász, és mondta, hogy fegyvert lehet kocsiba töltetlenül, engedéllyel, tokban lehet szállítani. De kardot... Hogy lehet?
2009. nov. 14. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A barátod mennyen hozzád.
2009. nov. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, de azért is kérdezem, hogy postán küldhetnek csomagba kardot, amugy meg nem lehet vinni?
2009. nov. 14. 20:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Jól csomagold el, biztonságos állapotba. Nem lesz probléma.
2009. nov. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Perzse, van hozzá tok, csak kicsit feltünő, mert hosszú, és nem fér be rendesen egy táskába...
2009. nov. 14. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:

A törvény szerint rejtve (ez kiesik a méret miatt), vagy zárt tárolóeszközben, illetőleg egyéb biztonságos módon szállíthatod!


Azért bekopizom a lényeget:


3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.

(2) Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom

a) a Magyar Honvédségre, a rendvédelmi szervekre, a nemzetbiztonsági szolgálatokra, a Magyar Köztársaság területén állomásozó fegyveres szervekre, továbbá azokra a szervekre és személyekre, melyeknek a közbiztonságra különösen veszélyes eszköz birtoklását, használatát jogszabály megengedi;

b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzési, sport és a szokásos életvitel körében használt eszközökre, melyeknek közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt, feltéve, ha a tényleges munkavégzésen (tevékenységen) vagy az igazolható munkavégzéshez (tevékenységhez) szükséges szállításon kívül a birtoklás (szállítás) rejtve vagy a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben, illetőleg egyéb biztonságos módon történik;

2009. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy nekem fakardom és botom van [harcművészet gyakorlásához], de azt tudom ajánlani, hogy a kardot a tokján kívül még csomagold be valamibe, pl. vastag szövettokba. Ha így hordod, szerintem legfeljebb horgászfelszerelésnek fogják hinni [velem már megesett] vagy valamilyen kerti szerszámnak.
2009. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tényleg! Hisz, én horgászom is, és van bottartó táskám! Kösz! Ez nem jutott eszembe! :D
2009. nov. 14. 21:46
 8/11 A kérdező kommentje:
Amőgy, énis harcművészetet gyakorlok vele...
2009. nov. 14. 21:46
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Az a röhej hogy a veszélyességi leírás rá illik legtöbb mező gazdasági eszközre .(ásó vasvilla kapa )
2009. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
2015-ben mit mond a törvény? Változott valamit? Köszi előre is! Harcművészeti edzésre hordanám autóval becsomagolva!
2015. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!